Męska pasja do pracy w ogrodzie

Wśród najczęściej wymienianych hobby dla mężczyzn w średnim wieku jest praca w ogrodzie. Silnie rywalizuje z łowieniem ryb oraz motoryzacją (jazda autem i przeróbki motoryzacyjne). W pewnym wieku cierpliwość zaczyna być dominującą cechą mężczyzny. Obserwowanie owoców swojej fizycznej pracy w ogrodzie jest czymś, co daje ogromną satysfakcję. Co oprócz wyżej wymienionego efektu pracy sprawia, że działka lub ogródek jest dla mężczyzn tak pasjonujący?

Wewnętrzne poczucie estetyki

Żeby nie było nieporozumień, poczucie estetyki mają również kobiety. Ogrodnictwo wymaga sporo pracy, by stworzyć estetyczny ogród, w którym miło spędza się czas. Mimo iż wielu mężczyzn nie szczególnie zwraca uwagę na nazwy kolorów, to świetnie potrafi łączyć ze sobą kwiaty i krzewy ozdobne. Prawdziwym oczkiem w głowie jest trawnik oraz elementy drewniane. Zielony dywan, po którym zabronione jest chodzenie to stereotyp złego pana ogrodnika. Drewniana altanka, ławki oraz kamienna ścieżka ułatwiają poruszanie i dają wiele możliwości wypoczynku.

Mężczyzna lubi prace fizyczną

trawnik

źródło: http://foter.com/

Wierzcie mi lub nie, ale mężczyzna jest stworzony do pracy fizycznej. Jeżeli w swoim zawodzie nie posmakował takiej roboty, to prawdopodobne jest, że na starość zajmie się ogrodem. Podobno jednym z ulubionych zajęć mężczyzny w wakacje jest koszenie trawy. To nie do końca prawda. Chyba że mamy do dyspozycji traktor do koszenia trawy, będący marzeniem prawie każdego posiadacza domu jednorodzinnego z przydomowym ogródkiem. Jazda na takim traktorku w słoneczny dzień z drinkiem w dłoni to prawdziwa przyjemność. Jest to najlepszy sprzęt, który można sobie sprawić, dla uprzyjemnienia pracy pod warunkiem, że mamy duży trawnik.

Spędzanie czasu na dworze

rośliny

źródło: http://foter.com/

Uprawianie sportu, ogródka czy wędkarstwa to aktywności, które odbywają się na świeżym powietrzu. Pozytywne uzależnienie swojej pasji od przebywania na dworze jest bardzo ważne w czasach internetu i multimediów, które zamykają nas w czterech ścianach. Człowiekowi bliżej jest do natury. Rośliny to natura. Słońce to samo zdrowie pod warunkiem, że nie przesadzamy z przebywaniem w jego najsilniejszej fazie i pamiętamy o ochronie dla skóry. Wśród wszystkich argumentów dotyczących męskiej pasji do pracy w ogrodzie, ten dotyczący świeżego powietrza i przebywania na słońcu, które powoduje dobry nastrój i polepsza zdrowie, jest według mnie najlepszy.

Dodaj komentarz