poduszki i materac

Poduszki ergonomiczne i materace – ciekawe gadżety

Po ciężkim dniu wypełnionym zawodowymi oraz domowymi obowiązkami każdy z nas potrzebuje odpoczynku i relaksu. Idealnym miejscem jest wygodne łóżko z kompletem poduszek. Na współczesnym rynku bezustannie pojawiają się nowe, często zaskakujące rozwiązania, które umożliwiają dopasowanie materaca i poduszek do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Poduszki ergonomiczne

Poduszka ergonomiczna (zwana również poduszką profilowaną) o specyficznej budowie posiada zazwyczaj dwa garby. Głównym zadaniem poduszki jest dopasowanie i utrzymanie prawidłowej pozycji kręgosłupa oraz zachowanie naturalnej krzywizny szyi (tzw. lordozy szyjnej). Umożliwia odciążenie kręgów, relaksację mięśni i więzadeł, dzięki czemu zapewnia spokojny sen i właściwy wypoczynek. Pomaga zachować odpowiednią pozycję w czasie snu oraz wyeliminować takie dolegliwości jak: bóle migrenowe lub napięciowe, mrowienie i drętwienie rąk, a także zaburzeń snu. Przynosi ulgę w bólu i pomaga szybko znaleźć odpowiednią pozycję do spania. Poduszka ergonomiczna stanowi doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które zmagają się z bólem pleców w okolicy barków i szyi. Na rynku dostępne są poduszki ergonomiczne wypełnione zazwyczaj:

  • pianką termoplastyczną – zapewnia optymalne podparcie dla kręgów szyjnych, regulując jednocześnie temperaturę ciała;
  • oraz pianką poliuretanową – idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, zachowując wysoką sprężystość.

Wybór właściwej poduszki ergonomicznej powinna być idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb danej osoby. Nieodpowiednia poduszka nie tylko negatywnie wpływa na organizm, ale również staje się przyczyną bólu karku i szyi, napięcia mięśni oraz nawracającego bólu głowy.

poduszki ergonomiczne zachowują kształt

Materace

Nowoczesny materac zapewnia ciału odpowiednie podparcie w pozycji leżącej. Dobrze dobrany zapewnia komfortowy, zdrowy i bezpieczny sen. W ofercie poszczególnych producentów można znaleźć między innymi materace:

  • lateksowe wykonane z zwulkanizowanego mleczka kauczukowego – charakteryzują się wysoką elastycznością, trwałością i nie odkształcają się przez długie lata;
  • hybrydowe – wyposażone w kilka warstw mikrosprężyn, które umożliwiają swobodne ruchy ciała w czasie snu;
  • piankowe termoelastyczne – wykonane z dobrej jakości pianek idealnie dopasowują się do kształtu ciała, reagując na jego ciepło;
  • kieszonkowe – zbudowane jest ze sprężyn oraz zewnętrznych warstw, oddzielających ciało od sprężyn;
  • bonelowe – wykonane sprężyn tworzących siatkę i obłożonych ochronną wkładką tapicerską oraz pianką poliuretanową lub włóknem kokosowym.

duży materac na łóżku

Sofy z materacem

Sofy z materacem, cieszące się coraz większą popularnością w naszym kraju, wykonane są zazwyczaj z naturalnych, dobrze oddychających materiałów (posiadają np. wypełnienie z bawełny). Wyróżniają się również oryginalnym designem. Wyposażone w dosyć twarde materace idealnie dopasowują się do anatomicznej budowy kręgosłupa, dzięki czemu zapewniają zdrowy i spokojny sen.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz