Poszukiwania pracy w Internecie

Poszukiwania pracy w Internecie

pieniadzeSzukasz pracy lecz do tej pory nie jesteś w stanie znaleźć odpowiedniej dla siebie oferty zatrudnienia? A może czas się zastanowić nad tym, czy rzeczywiście robisz wszystko na tyle dobrze, by móc rzeczywiście zwrócić na siebie uwagę pracodawcy? Nowoczesne technologie rzeczywiście to umożliwiają.

3

Korzystając z komputera z dostępem do Internetu możesz dziś znacznie skuteczniej zaprezentować swoje walory przyszłym pracodawcom. Przykładowo, korzystając z narzędzi do tworzenia grafiki, możemy dziś od podstaw stworzyć CV, które swoim układem graficznym wzbudzi zainteresowanie u potencjalnego pracodawcy.

W znalezieniu nowego zatrudnienia mogą nam również pomóc…portale społecznościowe. Co prawda nie chodzi tu o rozgłaszanie wszem i wobec, że jesteśmy bezrobotni i desperacko szukamy dowolnego zajęcia (choć to też może pomóc), to za pomocą sieci społecznościowych możemy zbudować wizerunek eksperta. Ilość portali społecznościowych dla profesjonalistów jest w tej chwili tak duża, że bez problemu możemy dobrać dla siebie odpowiednie miejsce. Jesteś informatykiem? A może masz doświadczenie w pracy w banku? Nie wahaj się dołączyć do branżowych dyskusji w Internecie!

2A jeśli wykonujesz nieco bardziej kreatywny zawód, lecz potrzebujesz przejść na etat (rozumiemy to, ZUS i podatki są wtedy inaczej odprowadzane  + większa stabilność zatrudnienia), koniecznie zadbaj o swoje portfolio online. W skrócie, chodzi o to, aby Twoje prace czy realizacje były w każdej chwili dostępne do przeglądu dla potencjalnego szefa. Stworzenie ładnie wyglądającej strony internetowej nie kosztuje nic i zajmie najwyżej kilka godzin, a może przynieść wymierny efekt w postaci znacznie większego potoku klientów.

Author: Tomek

Dodaj komentarz