W co warto inwestować?

W co warto inwestować?

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje jakikolwiek sposób na szybki i pewny zarobek. Teoretycznie, te dwa przymiotniki powinny się wzajemnie wykluczać, co jednak wcale nie zniechęca wielu Polaków do tego, aby szukać alternatywnych źródeł zarobku. Zobacz, w co warto inwestować, aby nie stracić!

http://marketinvest.pl/images/Analizy_Maj/dolar1.jpgUwaga – poniższe sugestie są jedynie subiektywnie przygotowanymi propozycjami. Inwestowanie jest ryzykowne!

Ropa

Ostatnie spadki na rynku ropy wywołane choćby agresywnym zachowaniem Rosji sprawiły, że coraz więcej osób zastanawia się, czy nie warto zainwestować w ropę. Cóż, choć aktualnie ceny tego surowca są najniższe od kilku lat, nie ma gwarancji, że za jakiś czas jeszcze nie spadną, co sprawi że inwestycja w nie zupełnie się nie opłaci. Tym bardziej, że pojawiają się sygnały ze strony krajów arabskich na temat tego, że zdecydują się na dalsze obniżki, podyktowane potencjalnymi stratami wynikającymi z tego, że w wydobycie ropy na własną rękę ma zainwestować USA.

Waluty

Giełdy walutowe od zawsze przyciągały osoby, które chciałyby szybko i łatwo się dorobić. Pewne

W co warto inwestować?

uwarunkowania sprawiają, że rynki walutowe mogą umożliwić rzeczywiście szybki zysk ale i równie szybką stratę pieniędzy. Zanim zdecydujecie się na zabawę z foreign exchange (czyli popularnym Forexem), warto uświadomić sobie że to, co akurat dzieje się na rynku walut warunkowane jest co najmniej kilkoma czynnikami. Przykładowo, dane ekonomiczne. Co jakiś czas, odpowiedniki naszej Rady Polityki Pieniężnej publikują tak zwane raporty ekonomiczne, czyli analizę finansów danego państwa. Pojawienie się tego rodzaju danych niemal od razu przekłada się na ruchy walut. Dodatkowo, liczą się takie sprawy, jak prowadzenie przez dany kraj wojny czy owocnego handlu z sąsiadami.  Doskonały przykład to Rosja, której agresywna polityka zagraniczna doprowadziła do znacznego spadku wartości lokalnej waluty.

Author: Tomek

Dodaj komentarz