Programy do zarządzania projektami

Programy do zarządzania projektami

Projekt i jego realizacja to kluczowe pojęcia w wielu korporacjach i firmach. W zależności od profilu działalności, wielkości przedsiębiorstwa oraz sposobu zatrudniania pracowników różnić się będzie metodą realizacji lub tematyką. Jednak pewne rzeczy pozostają wspólne – takie terminy jak kamienie milowe projektu, zadania projektowe, budżet i terminy będą zawsze obecne. W każdej z tych firm zarządzanie projektami jest jedną z najbardziej odpowiedzialnych zadań i nie ma tu znaczenia czy projektem zajmuje się pojedyncza osoba, czy też może pokaźna grupa pracowników. Pomóc nam mogą narzędzia do monitorowania projektów.

Programy do zarządzania projektami

  1. Jednym z najpopularniejszych narzędzi jest BaseCamp. Program ten używany jest od ponad dziesięciu lat przez managerów projektów w firmach o różnych profilach. Narzędzie to posiada wersje mobilne.
  2. Open Project to całkowicie darmowe narzędzie. Jest to internetowa platforma, która umożliwia zarówno zarządzanie projektami, jak i ich sprawną realizację.
  3. Trigger to program, który umożliwia monitorowanie czasu pracy oraz współpracę pomiędzy pracownikami. Pomaga w zorganizowaniu pracy biurowej oraz w rozdzieleniu poszczególnych zadań pomiędzy członków ekipy.
  4. Wrike to z kolei kolejne internetowe narzędzie umożliwiające współpracę pomiędzy rożnymi członkami zespołu, sprawne zarządzanie harmonogramem, podział pracy i monitorowanie postępów.
  5. Realizacja projektów to także liczne spotkania, konferencje oraz wydarzenia. Tym wszystkim pomoże zarządzić Podio. Program ten pomoże także w procesie rekrutacji na potrzeby konkretnego projektu.

Programy do zarządzania projektami

Author: Tomek

Dodaj komentarz