Rower dla dziecka – jaki kupić?

Rower dla dziecka – jaki kupić?

Specjaliści alarmują, że u naszych dzieci rozwija się w niebezpiecznym tempie epidemia otyłości. Dlatego zachęcają, aby włączyć pociechom do planu zajęć nieco aktywności fizycznej. Dobrym pomysłem może okazać się tu rower dla dziecka, którego posiadanie łączy się z szeregiem innych cennych zalet. W tym artykule podpowiemy, jaki rower kupić dla dziecka oraz pokażemy Wam kilka najważniejszych profitów, jakie się łączą z tą decyzją.

Rower dla dziecka – dlaczego to dobry pomysł?

Przede wszystkim ten rodzaj aktywności, doskonale wpływa na zbudowanie ogólnej kondycji dziecka, a z czasem do jej wyraźnej poprawy. Dzięki temu masz szansę wychować naprawdę sprawnego młodego człowieka. Rower dla dziecka to dobry pomysł również dlatego, że przez jazdę na nim pociecha rozwija takie ważne zdolności jak: koordynacja ruchowa, równowaga oraz orientacja w terenie. Dziecko, które opanuje jazdę na rowerze staje się bardziej pewne siebie i odważniejsze. Warto też byś zwrócił uwagę, że rower dla dziecka, to świetne narzędzie do rozładowania nadmiaru energii. Jazda na rowerze wyzwala też w dzieciach ciekawość świata oraz pokazuje, że przesiadywanie godzinami w dusznym domu, wcale nie jest takie fajne.

Co ważniejsze, gdy pociecha skończy 10 lat, jest gotowa, by pokonywać dłuższe dystanse, możecie zorganizować rajd rowerowy z większą liczbą uczestników. Tym sposobem ułatwisz dziecku rozwój jego umiejętności społecznych. Z kolei rodzinne wycieczki rowerowe pozwolą Wam się bardziej do siebie zbliżyć i zbudować naprawdę przyjazne relacje. 

Rower dla dziecka – jaki kupić?

Jaki rower dla dziecka jest najlepszy?

To, jaki rower kupić  milusińskiemu, zależy głównie od jego wieku. Najmłodsza pociecha powinna dostać specjalny rowerek biegowy. Przedszkolak z pewnością ucieszy się z roweru z bocznymi kółkami – pamiętaj, by zdjąć je dopiero wtedy, gdy maluch będzie na to gotów i sam zechce spróbować przejażdżki bez takiego wsparcia. Dzieci w wieku szkolnym i nastolatkowie z pewnością ucieszą się z roweru, który stylem, będzie jak najbardziej dopasowany do ich charakteru, ale i potrzeb. Druga ważna kwestia przy wyborze idealnego roweru dla dziecka dotyczy jego wzrostu. Dla dzieci w przedziale wzrostu 80-108 cm idealny będzie rowerek biegowy 12-calowy. Dziecko o wzroście 95-110cm powinno otrzymać 16-calowy mały rower z pedałami i kołami bocznymi. Dzieci mierzące 110-135cm powinny dostać rower 20-calowy średni z pedałami. Pociecha mierząca ok.120-145cm powinna dostać młodzieżowy rower 24-26-calowy. Wybierając rower dla dziecka zwróćmy też uwagę na jego ciężar, ale jednocześnie solidność wykonania ramy – głównie na łączeniach.

Nowy czy używany?

Nowe rowery dziecięce potrafią sporo kosztować, zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się od razu na zakup niezbędnych akcesoriów poprawiających bezpieczeństwo, ale i komfort jazdy małego kolarza. Niektórzy rodzice zastanawiają się nad zakupem używanego jednośladu. Czy to dobry pomysł? Okazuje się, że to nie taka zła opcja. Przede wszystkim dlatego, że dzieci dość szybko rosną, a pamiętajmy, że rower dla dziecka musi być dopasowany do jego wieku, ale i wzrostu. Po drugie nigdy nie mamy pewności, że pociecha pokocha jazdę rowerem na tyle, by chcieć ją uprawiać regularnie. Przy zakupie używanego roweru sprawdźmy dokładnie czy jest sprawny technicznie – chodzi o to, by hamulce były sprawne, a napęd zapewniał swobodne pedałowanie.

Podsumujmy: rower dla dziecka to doskonały pomysł, a jeśli tylko wybierzesz jego właściwy model, możesz sprawić pociesze sporo radości i pokazać, że jazda na rowerze, to świetna alternatywa dla kolejnego nudnego popołudnia z Netflixem, Instagramem czy Facebookiem. Jeśli decydujesz się na używany rower dla dziecka, musisz pamiętać, aby akcesoria do niego dokupić już we własnym zakresie. To tylko wzmocni bezpieczeństwo malucha na drodze.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz