Smartfon dobrze zabezpieczony

Smartfon dobrze zabezpieczony

Stało się – Twój starannie wybranym wymarzony i bardzo drogi smartfon zaliczył, mówiąc kolokwialnie, tzw. glebę. No cóż zdarza się każdemu – o ile jednak przy klasycznych telefonach komórkowych nie stanowiło to powodu do darcia szat, o tyle przy super nowoczesnych i o wiele delikatniejszych smartfonach bywa to powodem rozpaczy, a już na pewno wiąże się z koniecznością niemałych wydatków na naprawę lub kupno nowego telefonu.

Smartfon dobrze zabezpieczony

Przykre konsekwencje

Upadek smartfona na nieodpowiednią powierzchnię kończy się zazwyczaj jego uszkodzeniem lub całkowitym zniszczeniem. W najlepszym razie mamy do czynienia z zarysowanym ekranem telefonu (może to spowodować niewłaściwe reagowanie na dotyk) lub całkowitym stłuczeniem przedniego panelu. W zależności od stopnia uszkodzeń, stoimy wtedy przed koniecznością posługiwania się telefonem z mało urodziwą mozaiką szkła na froncie lub wymianą szyby, a nawet (w skrajnych przypadkach) całego telefonu. Lepiej więc wydać co nieco na zabezpieczenie telefonu w takich sytuacjach.

Dodatkowa szyba

Jednym ze sposobów zabezpieczenia ekranu nie tylko przed tragicznymi skutkami spotkania z twardym podłożem, ale i przed uszkodzeniami i ubytkami jakie mogą powstać w trakcie zwyczajnego używania sprzętu jest zakup dodatkowej szyby na telefon. Tego typu szkła zabezpieczające ekran produkowane są z wytrzymałych materiałów. Ich montaż jest banalnie prosty, dostępne są do praktycznie każdego modelu smartfona i nie upośledzają funkcji dotykowych naszego telefonu. Koszt w zależności od producenta, zaczyna się w okolicach 30-40 złotych.

Twarzowe etui

Smartfon dobrze zabezpieczony

Dobrze dobrane i wykonane solidnie etui także ochroni nasz telefon. Tutaj naprawdę mamy w czym przebierać – od klasycznych, skórzanych kabur, poprzez plastikowe osłony z wizerunkami bohaterów bajek lub zwierząt, aż po silikonowe lub gumowe bumpery. Tutaj wybór zależy od naszej fantazji i upodobań, a lubiący zmiany mogą zainwestować w kilka różnych „ubranek”. Cena: od 20 złotych (proste silikonowe modele) do 300-400 (za skórzane modele).

Author: Tomek

Dodaj komentarz