dotykowy ekran

Smartphone – delikatna rzecz

W dzisiejszych czasach prawie każdy jest użytkownikiem smartphon’a. Przekrój wiekowy ich posiadaczy jest bardzo szeroki, począwszy od dzieci w szkole podstawowej, po emerytów. Wszyscy jednak borykają się z ich wadą – są to bardzo delikatne elektroniczne urządzenia, które często ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Zastanówmy się, jak sobie z tym poradzić.

Wzmocnij swój smartphone

smartphone
źródło: https://pixabay.com/

Kto nie pamięta czasów, gdy pierwsze co robiliśmy po powrocie ze szkoły to rzucenie plecaka w kąt i wyjście na dwór, aby pograć w piłkę? No tak… może faktycznie teraz granie w piłkę zastąpiło granie na komputerze, ale rzucanie plecaka pozostało. Gorzej, gdy taki nierozważny nawyk niechcący spowoduje uszkodzenie wyświetlacza w smarthponie. Aby tego uniknąć, warto nabyć szkło hartowane dostosowane do modelu. Nie jest to drogi wydatek, a znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia ekranu. Aby dodatkowo wzmocnić nasz telefon, możemy oprócz dodatkowego szkła, dokupić etui na telefon. Zapewniam, że tak zabezpieczony smartphone posłuży nam na długie lata i nie będziemy musieli się wstydzić tego, że kolejny raz zmuszeni jesteśmy używać telefonu z pajęczynką na ekranie.

Obudowa niczym czołg

Powyższe sposoby sprawdzą się świetnie dla przeciętnego użytkownika, jednak sprawa komplikuje się, gdy mamy do czynienia z osobami, które pracują fizycznie w szkodliwych warunkach. Często mimo zabezpieczenia, dochodzi do zarysowań i pęknięć, których nie da się uniknąć. Wtedy na ratunek przychodzą tzw. smartphony pancerne. Nie odbiegają one znacznie specyfikacją od zwykłych smartphonów, za to wytrzymują znacznie gorsze warunki traktowania. Są wodoodporne, wytrzymują prace w temperaturach o skrajnych zakresach, są pyłoszczelne i posiadają dodatkowo wzmocnione ekrany.
Jak widzimy, producenci smartphone’ów nie są głusi na potrzeby klientów i świetnie przedstawiają nam alternatywy, dzięki, którym będziemy cieszyć się sprawnością swoich urządzeń jak najdłużej.

awaria
źródło: https://pixabay.com/
Author: Tomek

Dodaj komentarz