Telefon na kartę

Telefon na kartę

telefon na kartęTelefon na kartę czy na abonament? Która opcja jest bardziej korzystna dla starszych osób? Z jednej strony operatorzy kuszą licznymi promocjami i ciekawymi rozwiązaniami pakietowymi, zaś z drugiej starsi ludzie nie wykorzystują realnie możliwości, jakie oferuje im usługodawca.

Czego oczekuje starsza osoba od telefonu?

Wbrew pozorom tylko kilka rzeczy: ma mieć możliwość wykonywania tanich połączeń, urządzenie musi być łatwe i intuicyjne w obsłudze oraz posiadać duży, czytelny wyświetlacz i wytrzymałe klawisze. To proste i konkretne wymagania, które można zrealizować zarówno w ofercie na abonament, jak i na kartę w systemie pre-paid.

Abonament czy wersja na kartę?

Mobilność to najważniejsza cecha wspólczesnej telefonii komórkowej
Mobilność to najważniejsza cecha współczesnej telefonii komórkowej

Cóż, tak naprawdę nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Bardzo wiele zależy od sposobu i trybu życia danej osoby. Jeśli ktoś lubi dużo rozmawiać, to może pokusić się na porównanie ofert abonamentów i dopasować odpowiednią ofertę dla swoich potrzeb. Jeśli zaś starsza osoba dzwoni sporadycznie, ale zależy jej na utrzymaniu danego numeru oraz relatywnie bardzo tanich rozmowach, to warto zrobić porównanie telefonów na kartę. Dla osób wahających się, jaką decyzję podjąć, polecam zajrzeć na stronę operatora, który przygotował specjalny mini-test, mający na celu wybrać najlepszy wariant finansowy. Warto zwrócić uwagę na specjalne pakiety promocyjne, które za niewielkie pieniądze oferują ciekawe bonusy, począwszy od rozmów, poprzez pakiety danych sieciowych, skończywszy na ogromnych ilościach darmowych smsów.

Telefon od operatora czy ze sklepu?

Czasem lepiej jest wykupić samą usługę niż opcje z konkretnym urządzeniem
Czasem lepiej jest wykupić samą usługę niż opcje z konkretnym urządzeniem

Wiele osób może przerazić cennik telefonów, bowiem na sklepowych półkach wystawione są modele kosztujące średnio powyżej 1500 złotych. Z kolei operatorzy oferują atrakcyjnie cenowo nowoczesne smartfony, ale po dokładnym przeliczeniu kosztów okazuje się, że są one niewiele tańsze od tych kupionych w sklepie z elektroniką. Bez względu na rodzaj umowy trzeba przeprowadzić porównanie abonamentów telefonicznych z telefonem w cenie lub bez niego i zobaczyć, która z nich jest bardziej opłacalna. Warto mieć na uwadze, że starsi ludzie nie potrzebują nowoczesnym smartfonów, z opcji których często w ogóle nie korzystają. Może lepiej jest zaopatrzyć starszych znajomych lub naszych dziadków w niedrogie urządzenie ze sklepu i dobrać do tego atrakcyjną usługę telefonu na kartę?  Osobiście polecam to rozwiązanie, jest komfortowe, proste w obsłudze i bezpieczne cenowo.

Author: Tomek

Dodaj komentarz