Czy warto inwestować w kurs fotografii?

Czy warto inwestować w kurs fotografii?

Po co Ci kursy? Wszystko jest w Internecie!

Na kursach niczego się nie nauczysz!

Najlepsza jest praktyka!

Czy warto inwestować w kurs fotografii?

Kiedy postanowiłem wziąć udział w profesjonalnym kursie fotografii, właśnie podobne uwagi towarzyszyły moim spotkaniom ze znajomymi. Wbrew obiegowej opinii, że każdą wiedzę można zdobyć za pomocą Internetu i w dodatku za darmo, oraz wbrew dobrym radom znamienitej większości moich przyjaciół i kolegów – postawiłem na swoim. Dzisiaj, po kilkudniowym kursie fotografii w Poznaniu, wiem, że zdecydowanie było warto. Oto pięć powodów dlaczego:

  1. Kurs na poziomie podstawowym nauczy Cię dosłownie wszystkiego, co niezbędne, aby wziąć do ręki lustrzankę i zrobić jako takie zdjęcie – poprzez obsługę aparatu fotograficznego i tego na co zwracać uwagę podczas wyboru nowego, przez bardziej lub mniej skomplikowane terminologie i czytanie fachowych poradników ze zrozumieniem, aż po robienie przyzwoicie wykadrowanych i ostrych zdjęć.
  2. Wiedzę zdobędziesz bezpośrednio od profesjonalnych i utalentowanych fotografów – podzielą się oni z Tobą nie tylko wiedzą ale wieloma fotograficznymi kruczkami.
  3. Na bieżąco możesz skontrolować swoje postępy a wykładowca wskaże Ci błędy i doradzi na co zwracać baczniejszą uwagę.
  4. Nie musisz posiadać własnego aparatu fotograficznego – podczas kursu dostaniesz w swoje ręce profesjonalny sprzęt z naprawdę wysokiej półki. Co więcej, możesz też liczyć na porady wykładowców podczas zakupu własnej lustrzanki.
  5. Twoje umiejętności zostaną potwierdzone certyfikatem – w życiu prywatnym niepotrzebny do niczego, ale kto wie w jakim kierunku rozwinie się kiedyś kariera zawodowa.

Czy warto inwestować w kurs fotografii?

Author: Tomek

Dodaj komentarz