rolety

Wygodne w obsłudze i funkcjonalne – elektryczne rolety zewnętrzne

roletyCoraz więcej osób decyduje się dziś na montaż rolet zewnętrznych. Te elektryczne mogą być nie tylko bardzo funkcjonalne, ale również nie wymagają one czasochłonnej obsługi. Można sterować nimi również przez bezprzewodowego pilota lub przez aplikację mobilną!

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne?

Rolety okienne montowane na zewnątrz są rodzajem rolet, które mogą spełniać wiele funkcji. To powoduje, że są one często instalowane zarówno na nowszych, jak i na starszych domach jednorodzinnych oraz w innych budynkach.

Do najważniejszych zalet związanych z montażem rolet zewnętrznych zaliczane są:

  • Większa prywatność – zasłonięte rolety zapewniają maksymalną dyskrecję, ponieważ chronią one przed wzrokiem innych osób.

  • Ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem – zasłonięte rolety okienne pozwalają na zredukowanie stopnia nasłonecznienia pomieszczeń, co również przekłada się na ochronę przed wysokimi temperaturami.

  • Właściwości antywłamaniowe – poprzez wybór odpowiednich rolet antywłamaniowych można sprawić, że przedostanie się włamywaczy do domu będzie trudniejsze, co pozwoli na uzyskanie większego bezpieczeństwa.

  • Zabezpieczenie przed wyziębieniem pomieszczeń – w okresie zimy rolety zewnętrzne mogą tworzyć poduszkę powietrzną między oknami a otoczeniem, a przez to poprawiać parametry cieplne budynku.

Rolety zewnętrzne – jak nimi sterować?

Sterowanie roletami zewnętrznymi może odbywać się na dwa sposoby – ręcznie albo elektrycznie.

Ręcznie sterowane rolety wymagają każdorazowego używania pasów umieszczanych we wnętrzu budynku, aby je otworzyć albo zamknąć. Z kolei elektryczne rolety zewnętrzne wykorzystują zasilane elektrycznie napędy, którymi można sterować przewodowo albo bezprzewodowo.

Aby korzystanie z domu było wygodniejsze, warto zdecydować się na elektryczne rolety zewnętrzne, ponieważ wtedy można w obsługiwać je za pomocą przycisków albo pilotów. Wybrane systemy pozwalają również na inteligentne sterowanie roletami z wykorzystaniem aplikacji mobilnych.

Gdzie zakupić elektryczne rolety zewnętrzne?

Obecnie elektryczne rolety zewnętrzne znajdują się w ofercie wielu producentów rolet i można zamawiać je na wymiar. Dzięki temu mogą być one dopasowane konkretnie do danych okien, aby zapewnić właściwy poziom szczelności oraz estetykę.

Firmy wykonujące elektryczne rolety zewnętrzne mogą zapewnić klientom kompleksową obsługę, która polega wtedy na pobraniu wymiarów oraz na wykonania rolet na wymiar. Mogą być one również zapewnić fachowy montaż rolet bezpośrednio u klienta.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz