zabieg na cialo

Lipoliza – co to za zabieg? Zastosowanie i zalety lipolizy

zabieg na cialoZ niechcianym tłuszczem można walczyć na różne sposoby. Jedną z metod pomagających w jego usuwaniu jest lipoliza. Czym dokładnie jest zabieg określany tym terminem? Jak on przebiega? Jakie ma zalety? Sprawdź najważniejsze informacje!

Co to jest lipoliza?

Zabieg jak lipoliza polega na stosowaniu odpowiednich środków mających na celu przyspieszenie procesów rozpuszczania tkanki tłuszczowej i usuwania jej z organizmu. Są one wstrzykiwane bezpośrednio w tłuszcz, co pozwala na uzyskanie najlepszych efektów, dlatego zabieg ten określany jest również jako lipoliza iniekcyjna.

W trakcie lipolizy używane są specjalne rodzaje substancji aktywnych, które pozwalają na usuwanie tkanki tłuszczowej. Zaliczają się do nich głównie fosfatydylocholina, która używana jest w medycynie w celu obniżania poziomu lipidów we krwi. Stosowane są również substancje jak krzemionka organiczna, L-karnityna, zielona herbata.

Kiedy warto zdecydować się na lipolizę?

Zabieg jak lipoliza iniekcyjna jest przeznaczony dla tych osób, które chciałyby łatwiej pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Polecany jest on głównie dla osób z wagą normalną oraz lekką nadwagą – nie daje optymalnych efektów w przypadku otyłości.

Lipoliza iniekcyjna bardzo dobrze sprawdza się wtedy, gdy tkanka tłuszczowa jest trudna w redukcji, na przykład znajduje się ona na podbródku, udach, plecach, brzuchu, przy pachach czy nad kolanami, czyli w miejscach, gdzie jej usuwanie przez ćwiczenia może być utrudnione.

Jak przebiega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg ten prowadzony jest przez lekarza medycyny estetycznej po wstępnej konsultacji, której celem jest eliminacja ewentualnych przeciwwskazań.

W trakcie zabiegu stosuje się miejscowe znieczulenie w postaci maści znieczulającej, a następnie wprowadza się preparat w skórę w miejscach, gdzie występuje tkanka tłuszczowa. Stosowane są bardzo cienkie igły, co zmniejsza ryzyko bólu i skutków ubocznych.

Po zabiegu mogą pojawić się miejscowe zaczerwienienie, siniaki, obrzęki czy bolesność, co jest objawem rozpadu tkanki tłuszczowej.

Zabiegi zaleca się przeprowadzać 2-3 razy co kilka tygodni, zależnie od ilości tkanki tłuszczowej.

Lipoliza – ile kosztuje?

Gdy chodzi o zabieg jak lipoliza Gdynia – https://laserline.pl/lipoliza/ to jedno z tych miast, gdzie można z niej skorzystać. Jest ona też prowadzona w gabinetach medycyny estetycznej na terenie całej Polski.

Ceny lipolizy zależne są głównie od miejsca prowadzenia zabiegu. Zazwyczaj w przypadku podbródka to około 400-500 złotych, natomiast brzucha, ud czy bioder około 800-1000 złotych.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz