Wyświetlacz jak telewizor

Z sentymentem wspominam pierwsze telefony komórkowe. Te toporne, wielkie i ciężkie kolubryny -telefony do zadań specjalnych, bo i gwóźdź można było nimi w razie potrzeby wbić, a i jako broń, w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub mienia, sprawdzały się doskonale.


Współczesne telefony komórkowe to urządzenia nieco bardziej delikatne. Cienka i lekka obudowa w towarzystwie sporego ekranu – bo i, nie ukrywajmy, to właśnie ekran stanowi główną atrakcję ale i słabość większości modeli smartfonów.


Odporny na wszystko

Idealny ekran smartfonu to ekran odporny na zniszczenia – duża szklana, powierzchnia wyświetlacza czyni go bardzo wrażliwym na wszelkiego rodzaju zarysowania, uderzenia i, niestety, upadki. Dlatego też, producenci dokładają wszelkich starań, żeby na wszelkie sposoby wzmocnić użyte szkło, a także całą konstrukcję telefonu. Co prawda istnieją sposoby na ochronę wrażliwego wyświetlacza (szybki ze szkła hartowanego lub hybrydowego, folie ochronne, itp.), bezpieczniej jednak wybierać telefony o dodatkowo wzmocnionej konstrukcji.

Wyświetlacz jak telewizor

Wyświetlacz, ekran czy telewizor?

Smartfon z najlepszym wyświetlaczem to telefon o sporych możliwościach. W razie potrzeby bez trudu zastąpi nam komputera, tablet a nawet telewizor. Bez trudu obejrzysz na nim zdjęcia w najwyższej rozdzielczości oraz filmy w jakości 4K. Firma Sony reklamuje wyświetlacz w Xperia XZ2 reklamuje jako poprawiający jakość nawet tych filmów, które nagrane zostały w nieco słabszej jakości, a testy wykonane dla portalu HDTV Polska porównał go do ekranu telewizora (wynik – na korzyść Xperii).

Wyświetlacz jak telewizor

Dodaj komentarz