Apple i benefity dla pracowników

Apple i benefity dla pracowników

Korporacje prześcigają się w ofertach i benefitach dla pracowników. Wszystko po to, żeby zdobyć sobie ich zaufanie, lojalność oraz, żeby zatrzymać ich w firmie. Przedsiębiorcy bowiem zdają sobie sprawę, że doświadczony i obeznany ze sprawami firmy pracownik wart jest naprawdę wiele. Benefity pracownicze poprawiają także jakość samej pracy – pracownicy czują się bardziej doceniani, lepiej opłacani (nawet jeśli korzyści są niewymierne), są też bardziej zżyci z pracodawcą.

Niektóre firmy przechodzą jednak samych siebie – oto, na co może liczyć pracownik amerykańskiego Apple’a.


Według pracowników firmy Apple benefity pozapłacowe są tam na porządku dziennym. Jedne nie wydają się zbytnią ekstrawagancją, inne potrafią naprawdę zaskoczyć.

  • Kilkunasto-tygodniowy urlop macierzyński nikogo w Polsce zbytnio nie dziwi, jednak w warunkach amerykańskich 4 tygodnie urlopu przed porodem oraz dodatkowe 14 już po urodzeniu dziecka jest całkiem niezłą gratką. Urlop jest oczywiście płatny.

  • Amerykańscy pracownicy są także wdzięczni za 12 dni płatnego urlopu (nie u każdego pracodawcy można liczyć na taką hojność). Długość urlopu rośnie wraz ze stażem pracy.

  • Firma jest też wyjątkowo hojna jeśli chodzi o zniżki pracownicze na zakupy produktów firmy Apple – co roku można u nich liczyć na 25% upust na zakup jednego z ich sprzętów, a co trzy lata na dofinansowanie kwotowe (w zależności od przedmiotu zakupu kwota ta może wynosić 50-500 USD). Jakby tego było mało – na zniżki mogą także liczyć przyjaciele pracowników firmy.

    Apple i benefity dla pracowników

  • Polskich pracowników bardziej jednak zaskoczy to, że firma finansuje swoim pracownikom koszty zamrożenia komórek jajowych.

  • Imprezy z darmowym alkoholem, na których spotkać można Demi Lovato lub Stevie Wondera to także częsta praktyka tej firmy.

    Apple i benefity dla pracowników

Author: Tomek

Dodaj komentarz