Auto leasing - pułapki i sposoby

Auto leasing – pułapki i sposoby

Auto leasing dla osób prowadzących działalność wciąż wydaje się prostym i tanim sposobem na zdobycie „własnego” pojazdu na kółkach. Nie ma co – to się po prostu opłaca, a początkowy wkład finansowy może być tu minimalny. Jednak są pewne pułapki, na które trzeba zawsze uważać zawierając umowę leasingową.

DNfktkpTURBXy8yN2ZiZjkyYzExMTljYmExMzhjM2E1ZjRkMzk4ZWQ2Yy5qcGeSlQM2AM0EAM0CP5MFzQMCzQGx Procedure-to-get-Car-on-Lease-in-Saudi-Arabia
Źródło: myvigour.com

Wybieraj auto z głową

Początkowy zachwyt nad możliwościami, jakie daje leasing,  może mimo najszczerszych chęci stać się pułapką, w którą wpada rok rocznie wielu przedsiębiorców. Najczęstszym chyba błędem jest, według relacji moich znajomych i dalszej rodziny, branie pojazdu nie zupełnie przystającego do faktycznych potrzeb naszej firmy. To w perspektywie jak proszenie się o różne problemy. Warto zatem dokładnie upewnić się, że wymarzone, wybrane auto i rodzaj ego finansowania jest tym, czego faktycznie nam w danej chwili potrzeba… Dotyczy to także zużycia i typu paliwa.

Oferta pierwsza z brzegu

Wybieranie pierwszej lepszej firmy „dającej” auto w leasing na pewno nie jest mądrym pomysłem. Warto przejrzeć i porównać różne oferty. Zestawiamy najważniejsze dla nas informacje i porównujemy umowy zgodnie z tymi samymi, własnoręcznie przyjętymi regułami. Na co na pewno warto przy tym zwracać uwagę? Oczywiście cenę, a także okres obowiązywania umowy , sposoby i rozłożenie spłaty rat, oraz szczegóły dotyczące zasad związanych z użytkowaniem samochodu. Pamiętaj, że często za wyższymi kwotami opłat idą lepsze warunki leasingu.

B99275744Z.1_20150609152421_000_GFJH9EPV.1-0

Źródło: gannett-cdn.com

Nie dajmy się oszukać

Firmy oferujące auto leasing działają w oparciu o różne zasady, i to powinniśmy brać pod uwagę w pierwszej kolejności na etapie wyboru. Ale…to nie wszystko. Należy też bezwzględnie i każdorazowo sprowadzać ich uczciwość i rzetelność. Dobrym znakiem jest na przykład to, że firma taka oficjalnie należy do Związku Przedsiębiorstw Leasingowych. Ale to, że jest w miarę wiarygodnym partnerem, powinny nam też powiedzieć opinie z forów dyskusyjnych, Google czy strony FB. Internet prawie nigdy w takich przypadkach nie kłamie!

Podsumowując – na pewno warto dziś brać nowe auto w leasing, ale nie wolno robić tego pod wpływem chwili, pochopnie, albo na zasadzie „bo mój znajomy ma taką małą, zaprzyjaźnioną firemkę, gdzie wszystko jest za pół ceny”!

 

Author: Tomek

Dodaj komentarz