BaseCamp - konkurencja dla tradycyjnych akademików

BaseCamp – konkurencja dla tradycyjnych akademików

Czekać na łut szczęścia i przydział w uczelnianym akademiku, czy od razu szukać stancji lub mieszkania? Przed takim pytaniem stają co roku miliony studentów polskich uczelni. Akademiki, wiadomo, stanowią opcję najtańszą – stąd i lista chętnych o wiele dłuższa niż ilość dostępnych w nich miejsc. Zdobycie pokoju w akademiku to spora wygrana, i to już na samym początku studiów. Prywatne stancje lub mieszkania to już wybór droższy i nie pozbawiony wad. Nigdy nie wiadomo też na jakich sąsiadów się trafi. Od jakiegoś czasu pojawiła się jednak jeszcze jedna możliwość – prywatne akademiki.

Nowa moda czy wymogi rynku?

Prywatnych akademików przybywa jak przysłowiowych grzybów po deszczu. Analitycy i eksperci są zgodni co to dwóch rzeczy: że na tego typu inwestycje zapanowała moda oraz, że rozwiązanie to ma sporo zalet. W samej Łodzi jest około 8000 miejsc oferowanych w tradycyjnych łódzkich akademikach, studentów – w tym zagranicznych – znacznie więcej. Nic więc dziwnego, że inwestorzy postanowili postawić właśnie na tę formę zarobku na rynku nieruchomości.

Prywatne, czyli jakie?

Prywatne akademiki w Łodzi oferują studentom polskim i zagranicznym pokoje i apartamenty o standardach przewyższających te oferowane przez państwowe uczelnie. Studenci przebywają w przyjaznym , hermetycznym środowisku. Ceny, jak to bywa, zróżnicowane – od 400 złotych miesięcznie (za łóżko w 3 osobowym pokoju) po prawie 2 tysiące PLN (ale za to za cały apartament).

Co, poza miejscem do spania i kącikiem do nauki, oferują nam łódzkie prywatne akademiki? Sprawdźmy na przykładzie prestiżowego akademiku BaseCamp.

BaseCamp – zachodni standard w sercu Łodzi

BaseCamp to akademik zlokalizowany w budynku po dawnej Łódzkiej Drukarni Dziełowej. Dzięki tej inwestycji, budynek na nowo zaczął tętnić życiem. Ten prywatny akademik to nowoczesne i komfortowe wnętrze i prawie 500 apartamentów. Lokalizacja budynku umożliwia łatwe i szybkie dotarcie do większości łódzkich uczelni, a na fanów przejażdżek rowerowych czeka 75 rowerów gotowych do wypożyczenia.

BaseCamp - konkurencja dla tradycyjnych akademików
Źródło: https://basecampstudent.com

We wszystkich pokojach znajduje się super szybkie Wi-fi oraz łazienka. Dodatkowo można skorzystać z jednej z 15 kuchni, pralni lub pokoju cichej nauki (tych jest w sumie 5).

BaseCamp - konkurencja dla tradycyjnych akademików
Źródło: https://basecampstudent.com

Oczywiście akademik w Łodzi to nie jedyny taki obiekt pod sztandarem BaseCamp – równie ciekawe inwestycje znajdują się w Lipsku, Poczdamie oraz Kopenhadze. Zainteresowany? Ze szczegółową ofertą możesz zapoznać się na stronie akademików: https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/polska/lodz/.

Author: Tomek

Dodaj komentarz