na kaszel

Jak bezinwazyjnie leczyć kaszel i katar u dziecka?

Dzieci miewają bardzo trudny charakter. Jeżeli od najmłodszych lat będą jadły dużo słodkich rzeczy, trudno będzie nauczyć ich spożywania zdrowych warzyw, kasz, a także mięsa. To stwarza problem, który później pojawia się podczas objawów choroby sezonowej. Zatkany nos lub ból gardła i kaszel jest prosty do wyleczenia naturalnymi metodami. Nawet tanie i powszechnie dostępne farmaceutyki poradzą sobie z początkowymi objawami. Jednak wiele maluchów nie chce ich stosować, ponieważ nie odpowiada im ich smak lub konsystencja.

Zdrowe dodatki poprawiające smak

zdrowie
źródło: https://pixabay.com/

Cukier nie jest dobrym dodatkiem dla domowych lekarstw na bazie cebuli lub imbiru. Wirusy i bakterie chętnie skorzystają z czystego cukru, który nie niesie ze sobą żadnej wartości odżywczej. Dużo lepiej sprawdzi się miód oraz ksylitol. Oba posiadają zarówno minerały, jak i witaminy. Ksylitol ma niższy indeks glikemiczny, więc rekomenduję go bardziej. Miód powinien być naturalny prosto od pszczelarza. Podróbka zawierająca syrop glukozowo-fruktozowy tylko pogorszy sytuację. Te dwa słodkie smakiem dodatki stosuje się u dzieci, które za żadne skarby nie dają się przekonać do picia własnoręcznie robionych syropów leczniczych.

Leki specjalnie dla niemowląt

inhalator
źródło: https://pixabay.com/

Farmaceutyka znalazła sposób na problem z podawaniem substancji czynnych w postaci leków osobom najmłodszym. Zmodyfikowała tabletki do żelek i nadała im ciekawy kształt zwierzątek lub literek i cyferek. Syropy są zwyczajnie słodkie, podobnie jak tabletki. Najmniej inwazyjnym sposobem leczenia dróg oddechowych są inhalacje na katar i kaszel. Nawet niemowlęta mogą wdychać sól fizjologiczną z urządzenia, jakim jest elektroniczny inhalator. Duże dzieci poradzą sobie z inhalacją doustną (http://www.kaszeludzieci.pl/inhalacje-niemowlat.html) przy pomocy sprayów. Substancja czynna trafiająca prosto do jamy ustnej i płuc działa znacznie skuteczniej od każdego syropu. Natomiast w przypadku problemów z oddychaniem z powodu zatkanego nosa można zastosować maść majerankową, eukaliptusową i z dodatkiem kamfory.

Młodzi rodzice mają nie lada kłopot w leczeniu maluchów przyzwyczajonych do słodkiego smaku. Wyżej opisane metody pozwalają łatwo sobie z tym poradzić.

Author: Tomek

Dodaj komentarz