kotek

Zrozumieć kota i jego zachcianki

„To kot jest właścicielem człowieka”. Patrząc na zachowanie tego domowego pupila można odnieść wrażenie, że niemożliwe jest wytresowanie kota i udomowienie go. Nie jest to prawdą, ponieważ nawet te trudne charakterem i chodzące swoimi ścieżkami zwierzęta przywiązują się do człowieka i swojego miejsca zamieszkania. Poświęcając dużo czasu można je wytresować, podobnie jak psa. Co ciekawe wytresowane koty mają swoje dziwne zachowania i przyzwyczajenia, które są tematem wielu śmiesznych internetowych filmików. Dziś przedstawię wam kilka z nich w formie materiałów wideo oraz zdjęć.

kota
źródło: http://foter.com/

Tajemniczy ogórek, który pojawiając się blisko kota powoduje u niego strach inicjując przy tym dosyć zabawne wygibasy. Prawda jest taka, że to nie ogórek jest magiczny i budzi w kotach lęk. To sposób jego pojawiania się znikąd powoduje, że kot kontrolujący sytuację zostaje panicznie skonsternowany jego obecnością. To taka taktyka obronna.

mleko
źródło: http://foter.com/

Mleko nie dla kota. Poszerzający się mit odnośnie kotów pijących mleko może im bardzo zaszkodzić. Naukowa wiedza odnośnie tego czym karmić kota, mówi o problemach z enzymami trawiącymi laktozę u tych i wielu innych czworonogów. Dlatego zamiast dawać mu pasteryzowane mleko, przygotujmy miskę z wodą. Oto kilka porad, dotyczących prawidłowego karmienia kota – https://www.purina.pl/koty/karmienie-i-odzywianie/zywienie-doroslego-kota

noc
źródło: http://foter.com/

Nocne życie kota i bezsenność właściciela. Szczególnie koty mieszkające w bloku mają tendencję d największego rozrabiania w nocy. Jeżeli kuweta znajduje się niedaleko waszej sypialni, to na 100% usłyszycie przerzucanie żwirku po nocnej toalecie. Zawsze 🙂

kota
źródło: https://pixabay.com/

„Dziś mnie nie pogłaskasz” To kot wybieram moment na głaskanie. Często jest tak, że droczy się z właścicielem. Szczególnie, gdy w mieszkaniu przebywa konkurent – partner właściciela.

Author: Tomek

Dodaj komentarz