Bezpieczne wakacje 2016

Bezpieczne wakacje 2016

wakacje 2016Ostatnie tragiczne wydarzenia polityczne we Francji i innych krajach sprawiły, iż lwia część Polaków zaczęła odwoływać swoje rezerwacje na zagraniczne wakacje lub przynajmniej zastanawiać się nad celem podróży.

Mieszanki przedstawicieli różnorodnych kultur w połączeniu z głęboką nieznajomością obyczajów innych ludzi oraz chęcią narzucenia swego punktu widzenia sprawiły, iż na europejskich ulicach pojawia się coraz więcej demonstracji przeciwko imigrantom. Jeśli do tego wszystkiego dodać zagrożenie ze strony fanatyków religijnych (jak chociażby ISIS) to nic dziwnego, iż wielu rodaków zaczyna zastanawiać się nad swoim bezpieczeństwem w czasie urlopu.

Do krajów z podwyższonym ryzykiem zagrożenia terrorystycznego należy, m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Francja, Belgia, Holandia i Grecja, nie wspominając o takich krajach jak Tunezja, Egipt, Maroko, Turcja czy Rosja. Względnie bezpieczne są Czechy, Islandia, Słowacja, Węgry i Polska. Państwem o najmniejszym zagrożeniu terrorystycznym na świecie jest Japonia, niemniej wycieczki do Kraju Kwitnącej Wiśni są bardzo drogie.

Gdzie udać się na wakacje 2016? Polecam… Polskę! Nasz kraj jest naprawdę piękny i oferuje szereg atrakcji: morze, góry, jeziora, doliny, piękne miasta, urocze wsie… dużo by wymieniać! Może przekona Was kilka fotografii z naszej ojczyzny. Czy umiecie rozpoznać, co się na nich znajduje?

Zamek w PolscePolska wieś- wakacjeGdańskKrakówLublinPieniny

Author: Tomek

Dodaj komentarz