Sposoby na przeziębienie u nastolatka

Sposoby na przeziębienie u nastolatka

Sposoby na przeziębienieCiężka sprawa, bowiem każdy, kto ma pod opieką dorastającego młodego człowieka wie, jak ciężko jest go zmusić do leżenia w łóżku i wyleczenia choroby. Jakie są szybkie i skuteczne sposoby na przeziębienie, które nie przykują nastolatka do łóżka i jednocześnie pomogą w walce z dolegliwościami? Otóż znalazłem idealne rozwiązanie!

W dużym ciele mały rozum

Powyższy śródtytuł doskonale opisuje to, czym wyróżnia się nastolatek w swoim zachowaniu. I chociaż jego ciało przypomina już te, którym włada dorosły człowiek, to jednak rozwój fizyczny nie idzie w parze z rozwojem psychicznym, ponieważ to są nadal dzieci! Nie myślą o konsekwencjach swoich czynów, często zapominają, że pierwsze objawy przeziębienia lub choroby należy wyleżeć w łóżku, a przynajmniej wysiedzieć w domu i unikać ryzykownych dla zdrowia czynników, takich jak gwałtowne zmiany temperatury lub ostry wiatr.

Gdy zauważysz pierwsze objawy…

chory nastolatek
Nastolatek często się buntuje i nie chce leżeć bezczynnie w łóżku

natychmiast przystąp do działania! Zanim dziecko się poskarży, można zaobserwować u niego zmianę zachowania: staje się apatyczny, nie chce jeść, jest marudny i nie ma tyle energii co zwykle. Kilka godzin później pojawia się katar, ból głowy i gardła oraz ogólne rozbicie. Wówczas trzeba sięgnąć po dobry lek, niekoniecznie syrop lub tabletki, które wygrzeją ciało i ułatwią oddychanie. Polecam stosowanie dobrej maści z mentolem to naturalny sposób na walkę z przeziębieniem lub chrypą, bowiem mentol oczyszcza drogi oddechowe i łagodzi odruch kaszlu. Niewielką ilość maści wetrzyj w klatkę piersiową i plecy na noc i dobrze otul cale ciało – po przebudzeniu większość objawów powinna ustąpić. Profilaktycznie zalecam stosować tę metodę przez 2-3 noce. To także bardzo dobre rozwiązanie dla rodziców, których dzieci nie potrafią usiedzieć w miejscu lub nie mogą odwołać danego spotkania – nocne leczenie nie jest uciążliwe i jest jednocześnie wysoce skuteczne.

Inne sposoby na przeziębienie

nastolatekZamiast od razu sięgać po apteczne leki, warto zastosować domowe sposoby: na ból gardła polecam gorącą herbatę z miodem, a tuż przed samym snem warto wymoczyć nogi w ciepłej wodzie z solą i zastosować maść z mentolem. Kluczowy w leczeniu objawów przeziębienia i grypy jest sen, dlatego trzeba zadbać, aby młody człowiek spał przynajmniej przez 8-9 godzin. Jeśli symptomy utrzymują się dłużej niż tydzień, to wówczas należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Author: Tomek

Dodaj komentarz