Czy sam kominek sprawdzi się zimą?

Czy sam kominek sprawdzi się zimą?

kominekCzy jeden, niewielkich rozmiarów kominek może zdać egzamin z ogrzewania całego domu w trakcie ostrych zim? Pozornie wydaje się, że jest to niemożliwe, zwłaszcza w piętrowych domach, niemniej nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiają skuteczne rozprowadzanie ciepła w całym budynku.

Jak to działa?

Oczywiście cała idea utrzymywania ciepła nie polega na dorzucaniu opalu do pieca, z którego „bije” ciepłe powietrze. Ogrzewanie kominkiem polega na instalacji specjalnego wkładu kominkowego, w którym z komory spalania specjalna pompa rozprowadza gorące powietrze do kaloryferów w całym domu. Nie posiadają one rusztu, ponieważ bardzo wysoka temperatura spalania sprawia, iż po opale pozostaje niewielka ilość popiołu.

Jak wygląda taki specjalny wkład kominkowy? Przekonacie sie o tym tutaj:

Przygotuj się na przyjście zimy!

Nowoczesne kominki pozwalają skutecznie i długotrwale ogrzać cały dom, niemniej sukces dobrego zachowania energii cieplnej kryje się także w przygotowaniu całego budynku na tę ciężką porę roku. Nieszczelne okna i drzwi, przyczyna przeciągów, sprawi, iż znaczna część ciepła zostanie zmarnowana. Bezwzględnie należy zadbać o to, aby wszystko było szczelnie zamknięte. Podobna kwestia dotyczy dachu oraz wyjść wentylacyjnych, wliczając w to sam komin – powinny być sprawdzone przez zawodowego kominiarza. Czy kominek sprawdzi się do ogrzewania całego domu? Jak najbardziej, ale trzeba do tego podejść z głową, wybierając nowoczesne, ekologiczne kominki ze specjalnym wkładem.

Author: Tomek

Dodaj komentarz