Jesienny balkon

Jesienny balkon

jesienny balkonNie, to nie jest kolejny wpis dla kobiet, jak ładnie zaaranżować jesienny balkon. Nie będzie tu pomysłów jak ładnie urządzić balkon ani jakie ozdoby powiesić, by wzbudzić zazdrość u sąsiadów. Znajdziecie tutaj kilka prostych porad, jak zabezpieczyć balkon przed jesienną pluchą, zbliżającymi się przymrozkami i spadającymi liśćmi.dzbanuszki z kwiatkamiSprzątnij wszystkie „kobiece” ozdoby, czyli dzbanuszki, podstawki, świeczki, poduszeczki, wstążeczki i co tam jeszcze znajdziecie. Inaczej silne podmuchy wiatru i wysoka wilgoć szybko zniszczą ulubione dekoracje.

zioła w doniczceSchowaj wszelkie doniczkowe zioła. Znieś je z balkonu do kuchni lub piwnicy, bo w przeciwnym wypadku przymrozek zniszczy uprawę.

stolik na balkonLekkie krzesełka i stoliki wnieś do piwnicy lub schowaj na strychu. Zwłaszcza te plastikowe, z których często korzystają dzieci. Pamiętaj, aby wcześniej je umyć i oczyścić z rożnych zabrudzeń.

ławkaMosiężne, ciężkie ławki okryj folią, aby nie zmokły i nie złapały wilgoci. W przeciwnym razie szybko się zepsują (zaczną próchnieć lub rdzewieć) i będziesz musiał kupić nowy zestaw balkonowych mebli.

kwiaty balkonowe
Uporządkuj do skrzynki wszystkie sprzęty ogrodowe: konewki, gracki i łopatki do przesadzania kwiatków. Odżywki i nawozy do roślin warto podpisać i schować na przyszły rok.

parasolka
A co możesz pozostawić na zewnątrz? Solidne parasole oraz doniczki na nowe kwiatki. Tym się nic nie stanie, bowiem ich materiał jest przystosowany do zmiennych warunków atmosferycznych. Przyda się też miotełka z szufelka do zamiatania jesiennych liści.

Author: Tomek

Dodaj komentarz