mustang

Dlaczego Mustang jest najpopularniejszym autem sportowym w Polsce?

Od niedawna mieszkam w Warszawie. Przeprowadziłem się z małej wschodniej miejscowości i szybko polubiłem to miasto. Jest tu dużo świetnych restauracji, pięknej miejskiej infrastruktury, a także (i przede wszystkim!) mnóstwo doskonałych samochodów ze światowej półki na drogach. Gdy przechodząc ulicą, słyszę wzbudzający ciarki dźwięk silnika, jestem pewien – to dziś już kolejny Mustang przemierza Warszawskie zakręty, ciesząc moje oczy i uszy! Dlaczego jest on tak popularnym samochodem sportowym? Dlaczego jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów sportowych na świecie? Odpowiedź znajdziecie poniżej.


Produkcja Mustanga sięga lat 60 ubiegłego wieku. Od tamtej pory sprzedano ponad 10 milionów egzemplarzy. Jego cena jest atrakcyjna dla kierowców, szczególnie jeśli decydujemy się sprowadzać go spoza granic Polski. Od początku zachwycał atrakcyjnym sportowym wyglądem, który z każdą generacją stawał się coraz lepszy. Producent tego modelu dba jednak nie tylko o to, co widoczne z zewnątrz. Mustang może pochwalić się także tym, co kryje pod swoją maską. Z oferty znika V6 na rzecz solidnego i ekonomicznego silnika V8, który po podrasowaniu ma moc aż 420 KM! Oprócz tego posiada dwu-sprzęgłową skrzynią biegów, co przekłada się na szybszą zmianę biegów, a w rezultacie zawrotną prędkość na drodze. Nowy Mustang zachwyca także bardzo precyzyjnym układem kierowniczym, poprawionym zawieszeniem z nowymi amortyzatorami, dzięki czemu możemy cieszyć się niezawodnym komfortem jazdy i prowadzenia. Warto wspomnieć także o tym, że producenci Forda dbają o bezpieczeństwo kierowców i stale ulepszają system bezpieczeństwa, nawet w dosyć surowym aucie sportowym jakim jest tytułowy „rumak”. W nowym modelu został zaktualizowany system ostrzegania o zagrożeniach na drodze, a także system zapobiegania wypadkom z bardzo praktyczną i pomocną funkcją wykrywania pieszych. Klienci Mustanga cenią sobie również sprawnie działający system wentylacyjny i ogrzewanie. Jego największą tajemnicą jest cena, która spada wraz z chęcią sprowadzenia go z zagranicy w najbardziej surowej wersji.

V8
źródło: http://foter.com/

Nic więc dziwnego, że kierowcy najczęściej decydując się na zakup swojego sportowe auta, wybierają Mustanga (http://www.ford.pl/Samochody_osobowe/Mustang). Solidne wyposażenie pod maską, które przekłada się na świetne osiągi na drodze, a także atrakcyjna i współmierna do jakości cena, sprawiają, że jest to bezapelacyjne najlepsze sportowe auto na rynku!

Author: Tomek

Dodaj komentarz