Dlaczego warto zamieszkać w Gdańsku?

Dlaczego warto zamieszkać w Gdańsku?

Wiele młodych osób coraz częściej decyduje się na przeprowadzkę i zamieszkanie w Gdańsku. Jest to jedno z najstarszych i największych polskich miast (liczy ponad 450 tys. mieszkańców) może pochwalić się licznymi walorami, nie tylko turystycznymi. Przeczytajcie o nich więcej…

Przede wszystkim – bliskość morza

Czy może być coś piękniejszego niż spacer brzegiem morza po ciężkim dniu spędzonym w pracy? Mieszkańcy Gdańska zdają sobie sprawę z doskonałości ich położenia geograficznego. Bliskość morza to nie tylko okazja do przechadzek po plaży, które stanowią bezcenną terapię, lecz także okazja do uprawiania wielu sportów wodnych, nie tylko w sezonie, na wakacjach czy urlopie, lecz przez cały rok. wodawodaPływanie, żeglarstwo, narty wodne – to wszystko dla mieszkańców Gdańska jest na wyciągnięcie ręki.

Dodatkowo, chociaż Gdańsk jest bardzo dobrze rozwiniętą metropolią, to znajdziemy tutaj liczne tereny zielone. Szacuje się, że zajmują one 25% powierzchni miasta. W porównaniu z innymi miastami Polski to bardzo dużo. Dodajmy, że na terenie Gdańska jest ponad 160 pomników przyrody.

Pond in the park in spring time.

Miasto licznych festiwali

Gdańsk jest prężnie funkcjonującym ośrodkiem akademickim i kulturalnym. Neptune statue, historic city of Gdansk, PolandMa tu siedzibę wiele wyższych uczelni, wśród nich Uniwersytet Gdański, Akademia Sztuk Pięknych czy Akademia Marynarki Wojennej – dzięki czemu miasto jest bogate w studentów. Oprócz tego odbywają się liczne festiwale – muzyczne, filmowe czy teatralne. Każdego roku tysiące fanów odwiedzają pobliską Gdynię w trakcie festiwalu Opener. Gdańsk jest doskonale skomunikowany z całą Polską, a także ze swoimi sąsiadami czyli Gdynią i Sopotem. Trójmiejska SKM kursuje od rana do późnych godzin nocnych. To duże ułatwienie nie tylko dla turystów, lecz także dla osób, które na co dzień mieszkają i pracują w tych różnych miastach.

Codzienne życie w Gdańsku

Według wielu rankingów Gdańsk jest w czołówce polskich miast, jeśli chodzi o jakość życia. Oferuje swoim mieszkańcom wiele atrakcji, dodatkowo warto wspomnieć, że ceny życia tutaj są o wiele niższe niż w Krakowie, czy w Warszawie. Również cena za mieszkania w Gdańsku jest niższa niż w innych dużych miastach Polski. Warto zapoznać się z ofertą dewelopera, którą znaleźć można tutaj: http://www.polnord.pl/oferta/gdansk

Author: Redakcja

Dodaj komentarz