Dobra kawa z ekspresu automatycznego

Dobra kawa z ekspresu automatycznego

Mało kto z nas wyobraża sobie poranek bez filiżanki dobrej, aromatycznej kawy. Chociaż szacuje się, że Polacy są drugim narodem w Europie pod kątem spożycia tego napoju, kultura kawowa ugruntowała się u nas całkiem niedawno. Coraz rzadziej pijemy bowiem już tzw. „zalewajki”, a coraz częściej spożywamy dobrą kawę z ekspresów ciśnieniowych albo z ekspresów automatycznych.

Kawa z ekspresu automatycznego

Ekspresy automatyczne stosunkowo niedawno trafiły do Polski,  a już zdążyły zawojować rynek. Wraz z ich posiadaniem, nie trzeba już chodzić za każdym razem do kawiarni, kiedy ma się ochotę na pyszne i aromatyczne cappucino z odrobiną białej pianki.

coffee-206142_1280

Ciekawą ofertę ekspresów automatycznych możemy na stronie firmy Krups http://www.krups.com.pl/

Są tam zarówno klasyczne ekspresy ciśnieniowe, gdzie kawa parzy się pod ciśnieniem, które mierzone jest zawartością barów, jaką dysponuje dane urządzenie, a także ekspresy kapsułkowe, gdzie kawa przyrządzana jest ze specjalnych kapsułek, które dostępne są w osobnej sprzedaży.

Jakie urządzenie wybrać?

Z pewnością, wybór automatycznego ekspresu do kawy nie jest sprawą prostą. Potrzebujemy urządzenia, które będzie niezawodne przez długie lata i jego użytkowanie będzie nam sprawiać codzienną przyjemność. Przed zakupem warto przeanalizować sobie swoje „kawowe preferencje” i odpowiedzieć sobie na kilka pytań: Jaką kawę najczęściej pijemy? Jak dużo czasu mamy na jej przyrządzenie? Czy często odwiedzają nas goście, którzy też piją kawę? Jakim budżetem dysponujemy? Najczęściej, przyjmuje się że dla osób nieco zabieganych, które bardziej niż przygotowywać lubią kawę pić, lepszym rozwiązaniem jest ekspres kapsułkowy. Przygotowanie kawy wymaga od nas jedynie aplikacji kapsułki, a w czasie gdy kawa się parzy, możemy spokojnie zajmować się innymi rzeczami. Parzenie kawy w ekspresie ciśnieniowym jest jednak nieco bardziej skomplikowaną czynnością, która wymaga od nas więcej uwagi. Mimo to, prawdziwi bariści uważają, że to właśnie parzenie kawy jest prawdziwą przyjemnością, od której zależy smak naszej kawy. Wybierając zatem ekspres automatyczny do kawy, warto dokonać odpowiedniego wyboru.

coffee-1281708_1280

Author: Redakcja

Dodaj komentarz