Efektywne ogrzewanie domu

Efektywne ogrzewanie domu

Ekolodzy twierdzą, że każdego roku zima jest jeszcze cieplejsza niż ostatnia, lecz nie powinno nas to zwalniać z troski o ogrzewanie domu. Kilka lat temu  w większości polskich domostw królował węgiel ale rosnące ceny tego paliwa oraz jego negatywny wpływ na środowisko naturalne sprawiają, że jest to coraz rzadziej stosowane rozwiązanie.

Kominek ekologiczny na biopaliwo
http://media.networx.at/

Kominki jako ogrzewanie?

Przez lata większości osób kominki jawiły się jako element ozdabiający duże domy, a ich funkcja praktyczna pozostawała gdzieś daleko w tyle. Powoli jednak ta sytuacja się zmienia i kominki zaczynają być traktowane jako doskonałe źródło ciepła. Coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w tak zwany kominek ekologiczny, który z powodzeniem zamontować można w niemal każdym miejscu. Nie musi to być wcale wnętrze mieszkania – równie dobrze możemy zdecydować się na montaż takiego urządzenia na taraise czy balkonie. A może kominek do salonu albo sypialni? Proszę bardzo! Taki ekologiczny kominek nie jest również w żaden sposób ograniczony istniejącą już instalacją dlatego przenieść go możemy w dowolne miejsce.

Dlaczego ekologiczny?

Boom na produkty z dopiskiem “ekologiczny” w ostatnim czasie przyjął niesamowite rozmiary. W tym jednak przypadku, oprócz tego że jest to rozwiązanie przyjazne środowisku, montaz Stosowanie biopaliwa do kominków jest też sposobem na pozbycie się smrodu, jaki nieraz towarzyszy spalaniu paliw tradycyjnych. Biopaliwo oparte jest o roślinny etanol, dzięki czemu podczas jego spalania nie pojawia sie żaden dym czy popiół. Zamiast tego, wydziela się ciepło, które potem jest używane do ogrzania domu.

kominek w salonie na biopaliwo
http://cdn26.muratordom.smcloud.net

Ulga dla kieszeni

Taki kominek jest przede wszystkim o wiele tańszy niż jego większe odpowiedniki. Co więcej, biopaliwo nadal jest zaskakująco tanie, dzięki czemu użytkowanie takiego źródła ciepła nie powinno w żaden sposób nadwyrężyć naszej kieszeni.

 

 

 

Author: Tomek

Dodaj komentarz