ból głowy

Nie tylko farmaceutyki na dokuczliwy ból głowy i mięśni

Chyba każdy człowiek zna działanie aspiryny, która niemalże natychmiastowo redukuje odczuwanie dokuczliwego bólu. Migrena to problem XXI wieku, którym argumentujemy spożywanie leków bez recepty na bazie kwasu acetylosalicylowego. O ile rwanie zęba niedające spać lub ucisk wraz z pieczeniem towarzyszący fizycznej kontuzji kończyny, daje podstawy do stosowania farmaceutyków, o tyle nadwrażliwość powinna być eliminowana metodami naturalnymi. Błyskawiczne działanie aspiryny nie wiąże się z uczuciem dyskomfortu. Natomiast zimny prysznic, który może złagodzić pewne rodzaje bólu, jest nieprzyjemny w stosowaniu. Jakie metody redukcji obolałości ciała oraz migreny można zastosować, bez potrzeby korzystania z preparatów aptecznych?

 1. Wspomniałem o tej metodzie, nawiązując do zimnego prysznicu. Temperatura może być środkiem, który redukuje ból lub pozwala zapomnieć o nim, działając trochę jak placebo. Zimne okłady od lat stosowane są na stłuczenia w celu redukcji stanu zapalnego i opuchlizny. Mieszanka zimnego i ciepłego prysznica ma pozytywny wpływ również na migreny.

  działanie aspiryny
  źródło: https://pixabay.com/
 2. Masaże relaksacyjne mogą być panaceum na boleści po treningowe. Natomiast masaż sportowy to impuls pobudzający. Właściwie zastosowany spowoduje aktywację układu odpornościowego i spowoduje lepszy dopływ krwi do tkanek.

  mięśnie
  źródło: https://pixabay.com/
 3. Spacer na świeżym powietrzu. Niezwykle skuteczny zimą, gdy przebywamy w mieście zanieczyszczonym smogiem.

  drzewa
  źródło: https://pixabay.com/
 4. Aromaterapia oraz parówki ziołowe. Wdychanie pary wodnej zawierającej substancje aktywne z ziół to metoda znana od stuleci.

  fiolki
  źródło: https://pixabay.com/
 5. Akupresura i akupunktura. Umiejętne operowanie punktami nacisku w celu uśmierzenia bólu nie przebije szybkością działania aspiryny, ale może być bardzo skuteczne w dłuższej perspektywie. Akupresurę stosujemy przede wszystkim w bólach głowy, nosa, a także karku. Natomiast akupunktura wykonana przez profesjonalistę, jest starożytną metodą na wyrównanie dysproporcji w energii ciała. Pomijając aspekt metafizyczny, należy oddać jej to, że działa lepiej niż tradycyjny masaż.

  igły
  źródło: https://pixabay.com/

  Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Author: Tomek

Dodaj komentarz