Ford Focus - gdy wybór jest trudny

Ford Focus – gdy wybór jest trudny

I znowu stanąłeś przed trudnym wyborem. Oto bowiem nadszedł ten moment – moment, w którym musisz wymienić swój dopieszczony, ulubiony samochód na nowszy model. I bez względu na to, czy samochody zmieniasz często, czy też raczej dopiero gdy obecny pojazd ledwo zipie – wybór nowego zawsze jest problematyczny. Bo jak tu się zdecydować na coś, jeśli wybierasz spośród setek modeli, a każdy dealer samochodów przekonuje, że to właśnie zakup sprzedawanych przez niego samochodów są najlepszą decyzją?

Ford Focus - gdy wybór jest trudny

Ja już na szczęście mam ten dylemat za sobą. Zdecydowałem się po raz kolejny postawić na Forda – spójrzmy więc, dlaczego wybrałem akurat nowego Focusa.

Zadziwiająco wygodny

Ford Focus czwartej generacji to auto, które zaskakuje na każdym kroku. Zacznijmy od komfortu jazdy. Ten, z pozoru, niewielki gabarytowo pojazd, w środku jest wyjątkowo przestronny. Zarówno kierowca, jak i czwórka jego pasażerów mogą podróżować wygodnie i bez klaustrofobicznego uczucia, które często towarzyszy pasażerom podczas jazdy małymi samochodami. Zaskakuje również bagażnik – w nim pomieścimy naprawdę sporo.

Ford Focus - gdy wybór jest trudny

Podłogę Forda Focusa możemy ustawiać na różnych poziomach, co znacznie ułatwia przewożenie nietypowych przedmiotów lub większej ilości bagażu. Nowy Focus bez trudu zmieści nawet narty (dzięki specjalnej klapie, która znajduje się pośrodku tylnych siedzeń).

Bezpiecznie – to ważne!

Bardzo ważne dla mnie było bezpieczeństwo jazdy. Nie ukrywajmy, to powinien być najważniejszy czynnik podczas wyboru każdego nowego samochodu! Ford wyposażył ten model w liczne systemy wspomagające kierowcę. Mamy tu więc dwie kamery, 12 czujników ultradźwiękowych i trzy radary, a wszystko to monitoruje drogę i obszar wokół samochodu. System Pre-Collison wykrywa pieszych natomiast Drive Alert na bieżąco kontroluje zachowania kierowcy.

Ford Focus – aby miło się jechało

Oczywiście w nowym Focusie nie brakuje również technologicznych perełek uprzyjemniających prowadzenie samochodu. Wi-Fi Forda pozwala na połączenie z Internetem 10 urządzeń równocześnie, a aplikacja FordPass umożliwi sterowanie rożnymi funkcjami za pomocą smartfona. Interesujący jest także Live Traffic, który na bieżąco informuje o stanie dróg i natężeniu ruchu.

Author: Tomek

Dodaj komentarz