Widok na Polskę - najciekawsze miejsca widokowe w Polsce

Widok na Polskę – najciekawsze miejsca widokowe w Polsce

Polska jest piękna. To nie ulega wątpliwości. I choć najchętniej, skuszeni gwarancją pogody, egzotyką miejsca i zagranicznym blichtrem, na urlopy jeździmy poza granice naszego kraju – to weekendowe wypady z radością spędzamy poznając piękno własnego kraju. A naprawdę jest tutaj co odkrywać! Nie brakuje nam malowniczych, zielonych i nieco dzikich zakątków. Piękna jest także architektura polskich miast łącząca w sobie przekrój historii architektury od romańskich kościołów począwszy, a na nowoczesnych, światowej klasy wieżowcach skończywszy.

Dzisiaj więc małe co nieco o najpiękniejszych punktach widokowych w Polsce. Niech się Paryż ze swoją wieżą schowa!

Śląski drapacz chmur

Na początek coś współczesnego. W stolicy Dolnego Śląska znajduje się najwyżej położony punkt widokowy w Polsce. Mowa tutaj oczywiście o słynnym Sky Tower, który od 2013 roku góruje nad Wrocławiem. Imponujące widoki z przeszklone tarasu na 49. piętrze zapierają dech w piersiach i pozwalają na wyrażenie odpowiednich zachwytów nad urokiem miasta, Starówki i przepięknych mostów nad Odrą.

Śladami Napoleona

Na Górze Gradowej w Gdańsku znajduje się Milenijny Krzyż. I to właśnie spod niego rozciąga się niesamowity widok. Widać bowiem stamtąd całą panoramę Trójmiasta – od Żuław Wiślanych aż po Orłowo. Ponoć to właśnie stąd kierował ruchami swoich wojsk Napoleon Bonaparte.

Z wizytą u sosny

Widok na Polskę - najciekawsze miejsca widokowe w Polsce

Dla wielbicieli gór i górskich widoków proponuję wycieczkę w Pieniny, a konkretnie wspinaczkę na górę Sokolicę. Ze Szczawnicy znajdziemy się na jej szczycie w godzinę a na jej skale znajdziemy galerie widokową, z której widok zabierze nam dech w piersiach. Oto wijący się w dole Dunajec, Na horyzoncie Tatry a nieco bliżej Małe Pieniny i słynna Głowa Cukru. Przy okazji pienińskiego spaceru nie zapomnijmy odwiedzić słynnej karłowatej sosny.

Mordor? Nie tylko w Warszawie

Miłośnicy postapokaliptycznych wizji na pewno docenią widok na gigantyczne wyrobiska Kopali Węgla Brunatnego Bełchatów. Ten kontrowersyjny pejzaż, nie bez powodu zwany przez niektórych Mordorem, obejrzeć możemy z tarasów znajdujących się w Żabnicy oraz Kleszczowie. W pakiecie kominy elektrowni na horyzoncie.

Widok na Polskę - najciekawsze miejsca widokowe w Polsce

Author: Tomek

Dodaj komentarz