Ford Mondeo znaczy świat

Ford Mondeo znaczy świat

Mundus znaczy świat. Zupełnie nieprzypadkowo, właśnie to łacińskie słowo stoi za genezą nazwy samochodu, która już od pierwszego modelu jednoznacznie kojarzy się z jej producentem. Bo Mondeo to Ford znany na całym świecie.

Samochód dla świata

Ford Mondeo powstał jako zwykły samochód klasy średniej. Pierwsze modele zjechały z taśmy produkcyjnej w 1992 roku, aby godnie zastąpić dotychczasowego ulubieńca mas – Forda Sierrę. Debiut „samochodu świata” był na tyle udany, że już w roku 1994 zdobył zaszczytny tytuł „Car of The Year” (w europejskiej edycji konkursu).
Obecnie kierowcy cieszyć się mogą z prowadzenia już piątej generacji tego samochodu a pośród wielu sukcesów Forda Mondeo wymienić można udany filmowy debiut u boku samego Jamesa Bonda w „Casino Royale”.

Ford Mondeo znaczy świat

Super osiągi z innowacyjnym silnikiem

Piąta generacja Forda Mondeo to przede wszystkim silnik Twin-Turbo. Silnik ten pozwala, dzięki pokaźnej mocy i momentowi obrotowemu na poziomie 450 Nm, na uzyskanie osiągów na imponującym poziomie. Przy tym wszystkim jest to także silnik o niewielkiej emisji CO2 i dość oszczędnie gospodarujący paliwem.

Bezpieczeństwo – to, co liczy się najbardziej

Ford zadbał także o większe bezpieczeństwo pasażerów. Innowacje wprowadzono między innymi w zakresie tylnych pasów bezpieczeństwa. W przypadku kolizji bowiem, zwiększają one swoją objętość, dzięki czemu siła uderzenia zostaje rozproszona. Bezpieczeństwu sprzyja także specjalne ułożenie pasów – pomaga ono ustabilizować głowę podczas wypadku lub nagłego hamowania.

Ford Mondeo znaczy świat

Bezpieczeństwu sprzyja także system oczyszczania szyb – możemy zapomnieć o zaparowanej przedniej szybie. Mondeo poradzi sobie z nią w zaledwie kilka sekund.

źródło grafik: https://www.ford.pl
Author: Tomek

Dodaj komentarz