Gdy szczeniak gryzie

Gdy szczeniak gryzie

Stało się! Po wielu namowach dzieci i współmałżonka w końcu zgodziłaś się na nowego domownika – rozkosznego, małego szczeniaka. Wraz z jego pojawieniem wasz plan dnia został postawiony na głowie. Uczycie się jego potrzeb i zachowań, przyzwyczajacie się do nowych obowiązków i docieracie się. Przed wami jeszcze nauka czystości w domu oraz nauka właściwych zachowań na spacerze, jednak za korygowanie pewnych szczenięcych zachowań warto zabrać się od razu.

Gdy szczeniak gryzie

Szczeniak gryzie!

Zdarza się, że nasz szczeniak gryzie. Jeśli tylko zachowanie to nie jest związane z ząbkowaniem psa, należy jak najszybciej zająć się oduczeniem tego zwyczaju – to co teraz wydaje się niewinną zabawą, może być przyczyną wielu kłopotów, gdy pies dorośnie, zęby staną się ostrzejsze a chwyt szczęki mocniejszy. Zabierając się za to, pamiętajmy o jednym – nasz mały ulubieniec nie ma pojęcia o tym, że nie powinien podgryzać domowników. W jego psim świecie to zachowanie było normalne – w ten sam sposób zwracał na siebie uwagę mamy, tak się bawił ze swoim psim rodzeństwem.

Gdy szczeniak gryzie
Jak oduczyć psa gryzienia?

Jak oduczyć szczeniaka gryzienia? Przede wszystkim cierpliwie i spokojnie. Gdy tylko pies zaczyna gryźć, należy podać mu zabawkę przeznaczoną do gryzienia, aby szczeniak gryzł odpowiednią „rzecz”. Rób to tak długo, aż szczeniak przestanie nas gryźć – wtedy dopiero pochwal go, pogłaszcz i nagródź. Nagrody mogą być różne – od psich przysmaczków, poprzez zabawki, aż do pieszczot. Taką „tresurę” trzeba powtarzać za każdym razem, gdy maluch zabiera się do gryzienia. W końcu pies zacznie kojarzyć naszą niechęć do zabawy z jego gryzieniem.

Więcej przydatnych informacji o tym, jak oduczyć psa gryzienia znajdziecie w tym artykule: https://www.optymalnystart.pl/article/szczeniak-gryzie—jak-nie-dac-sie-zjesc

Author: Tomek

Dodaj komentarz