Jak karmić psy małych ras?

Jak karmić psy małych ras?

mały piesW przypadku dużych psów cała sprawa jest bardzo prosta: to najczęściej psy stróżujące, potrzebujące wysokoenergetycznego jedzenia, które można mieszać z domowym pokarmem. Właściwie dobrana dieta pomoże im nie tylko na przeżycie długich psich lat, ale przede wszystkim wpłynie na ich dobre samopoczucie i stan zdrowia. A jak wygląda żywienie psów małych ras?

Najważniejsza rada

Tak naprawdę nie ma złotego przepisu na najlepszą dietę dla psa. Każdego zwierzaka trzeba obserwować i indywidualnie dopierać mu pokarm. Podobnie jak w przypadku ludzi, tak i małe psy mogą być uczulone lub nie przepadać za danym składnikiem. Wówczas należy skorygować psią dietę.

Czym się różni organizm małego pieska od dużego psa?

Szczęśliwy piesIch metabolizm jest znacznie przyśpieszony, to znaczy znacznie szybciej spalają pokarm i zużywają więcej energii do codziennych czynności. W związku z tym psy małych ras powinny jeść od 4 do nawet 6 posiłków dziennie. Jak powinny one wyglądać? Przede wszystkim musi się składać z 1/3 porcji warzyw, 1/3 porcji mięsa oraz 1/3 porcji innych dodatków, na przykład kasz, makaronu lub ryżu. Taki zwierzak bardzo szybko dorasta, dlatego podobnie jak w przypadku dużych psów, także małe wymagają dostarczania sporej ilości białek, mikroelementów oraz witamin. A jak wybrać odpowiednią karmę? Z pewnością powinna mieć małe, lekkostrawne kawałki, z którymi poradzi sobie psiak. Warto mu podawać ugotowane mięso, także te z zawartością tłuszczu, od czasu do czasu nieprzetworzoną rybę morską oraz warzywa sezonowe.

Zachowanie małego psiaka

łasący się piesTakie pies zdecydowanie różni się od swoich większych braci. To typowy domator, uwielbia być noszony na rękach i przytulany, stroni od wychodzenia na dwór, zwłaszcza w deszczowe i pochmurne dni. Latem uwielbiają się bawić w ganiane piłki oraz chodzić na krótkie spacery. Toy dog – to angielska nazwa określająca psy małych ras. Takie poręczne zwierzaki są często noszone w torebkach wśród hollywoodzkich celebrytów i aktorów, wystarczy chociażby wspomnieć o Paris Hilton lub Miley Cyrus. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj: http://www.purina.pl/psy/proplan/dog-types/toy-dogs

Author: Tomek

Dodaj komentarz