Udane zdjęcia do publikacji online

Udane zdjęcia do publikacji online

Jak zrobić zdjęciaJak zrobić dobre zdjęcia do publikacji w sieci na łamach takich portali jak Allegro, OLX lub innej strony z ogłoszeniami? Cóż, wystarczy przestrzegać kilku rad, aby fotografie wyszły przejrzyste, czytelne oraz dobrej jakości.

Czego potrzebujesz?

Aparat: cyfrowy, smartfon lub inny, klasyczny model;

Światło: naturalne, nie z lampy sufitowej lub nocnego stolika;

Białe tło – pozwala uchwycić kolory i ewentualne uszkodzenia produktu;

Tryb manualny zdjęcia –> tryb makro + balans bieli automatyczny i… to wszystko!

Wystarczy teraz przyjąć odpowiednią pozę, aby uchwycić cały przedmiot na zdjęciu i zrobić kilka ujęć. Nie potrzebujesz profesjonalnych lustrzanek ani programów do obróbki graficznych, aby móc zrobić dobrej jakości zdjęcie. Tak naprawdę trzeba zadbać o czyste tło oraz pozbyć się niepotrzebnej lampy błyskowej.Nie są potrzebne żadne dodatkowe gadżety, takie jak stojaki pod aparat lub specjalne kije do selfie. Jeśli chcesz ująć cały przedmiot (książka, samochód, kuchenka), to nie musisz robić zdjęcia „z góry”, wystarczy przedstawić, jak ów przedmiot jest wkomponowany w dane pomieszczenie i jak się wizualnie prezentuje.

dobre ujęcie
Przykład właściwie zachowanych proporcji

Tego unikaj!

Zbędnych detali: takich jak kwiatki w tle, krzesła, śmieci lub innego rodzaju niepotrzebne rzeczy;

Flash – ten często powoduje rozbłysk zdjęcia i „zakrywa” wiele przydatnych informacji;

Personalnych informacji umieszczonych na kartkach, tablicach rejestracyjnych, wizytówkach i zdjęciach, które możesz przypadkowo uchwycić;

złe kadrowanie
Zdjęcie z efektem „photoshopa”, czyli zbyt dużą ilością filtrów

A tutaj znajdziecie bardzo fajny filmik instruktażowy, jak efektownie zrobić zdjęcie… pilota do telewizora! Zapraszam do krótkiego seansu!

Author: Tomek

Dodaj komentarz