Jak odnowić starą łazienkę? Pomysły na renowację i dekorację!

Jak odnowić starą łazienkę? Pomysły na renowację i dekorację!

Jak odnowić starą łazienkę? Pomysły na renowację i dekorację!

Odnowienie starej łazienki wcale nie musi oznaczać szeroko zakrojonych prac oraz wysokich kosztów. Są sposoby, by wnętrze odremontować tanio i nadać mu łatwo i szybko zachwycający wygląd. Zobacz przygotowane przez nas pomysły!

Naklejenie nowych płytek na stare

Gdy chcesz odmienić wygląd łazienki przez zastosowanie w niej nowych płytek ceramicznych, rozwiązaniem jest wykonanie montażu nowych płytek na starych. W ten sposób można ograniczyć czasochłonne kucie płytek i sprawić, że wnętrze będzie wyglądało ładnie bez dużego wysiłku.

W sklepach czeka wiele ciekawych modeli płytek, między innymi modne teraz płytki łazienkowe imitujące drewno, kamień i beton. Świetnie mogą sprawdzić się też płytki ze wzorami, na przykład marokańskimi motywami albo popularne płytki cegiełki, które nadal cieszą się dużym powodzeniem.

Malowanie płytek ceramicznych na inny kolor

Nie masz budżetu na zamontowanie w łazience nowych płytek? Rozwiązaniem może być pomalowanie tych obecnych na nowy kolor.

W sklepach można znaleźć obecnie specjalne rodzaje farb do płytek ceramicznych, które nadają im atrakcyjny wygląd i odporność na czynniki zewnętrzne. Płytki można wtedy pomalować we własnym zakresie, ograniczając koszty.

Wśród popularnych kolorów znajdują się między innymi biel, beż oraz szarość, ale można też wybrać inne barwy.

Umywalka na blacie lub szafce łazienkowej

Aby łazienka wyglądała estetycznie, warto też wziąć pod uwagę wymianę umywalki na nową. Teraz bardzo popularne są umywalki stawiane na blatach oraz umywalki łączone z szafkami kuchennymi. Nie tylko są stylowe, ale również praktyczne.

Gdy poszukujesz nowej umywalki do łazienki Kraków – https://cermar2.pl/ to miasto, gdzie bez problemu zakupisz wymarzony model w przystępnej cenie. Warto sprawdzić dostępne oferty w działających w mieście salonach łazienkowych.

Zmiana baterii łazienkowych na nowe

Jeżeli w łazience nadal zamontowane są stare baterie łazienkowe, które są również niewygodne w użytkowaniu, warto pomyśleć o zakupieniu nowych.

Nowe baterie łazienkowe – umywalkowe, prysznicowe, wannowe – można wybrać nie tylko w popularnym kolorze srebrnym, ale również czarnym czy złotym.

Stylowe dekoracje do łazienki

Aby łazienka mogła prezentować się efektownie, nie można zapominać również o dobraniu odpowiednich dekoracji. Za ich pomocą wnętrze nabierze smaku i może być również praktyczne.

Pod uwagę warto wziąć przede wszystkim nowe wieszaki na ręczniki, nowe oświetlenie, nowe akcesoria łazienkowe. Dodatkiem mogą być też rośliny, które sprawią, że łazienka będzie prezentowała się świeżo i efektownie.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz