Koniec szkoły!

Koniec szkoły!

Koniec roku szkolnego to moment, na który większość uczniów (i przyznajmy – nauczycieli) czeka już od pierwszego września. Jednak koniec czerwca nie dla wszystkich uczniów oznacza koniec szkolnej gehenny – w wielu krajach świata wakacje wypadaj bowiem w zupełnie innym terminie.

Koniec szkoły!

  • W Australii uczniowie zaczynają rok szkolny pod koniec stycznia. Wakacje wypadają więc u nich w grudniu i trwają około sześciu tygodni (wliczając w nie także okres świąteczny i Nowy Rok). Dodatkowo należy im się także dwutygodniowa przerwa pomiędzy semestrami (a tych jest aż 4).
  • uczniowie w Urugwaju mogą mówić o prawdziwym szczęściu – wakacje w tym kraju trwają prawie trzy miesiące. Zaczynają się na początku grudnia, a kończą dopiero pod koniec lutego.
    Koniec szkoły!
  • W Pakistanie długość wakacji uzależniona jest od typu szkoły. Szkoły publiczne zapewniają swoim uczniom dwa miesiące wypoczynku, podczas gdy młodzież uczęszczająca do szkół prywatnych może liczyć aż na trzy miesiące laby.
  • Indie – w tym kraju, podobnie jak w przypadku naszych ferii zimowych, termin wakacji uzależniony jest od regionu. Nie jest to jednak związane z koniecznością rozładowania tłoku w kurortach – okres wakacji związany jest ściśle z klimatem danego regionu.
  • W Japonii wakacje przypadają na okolice kwietnia- idealny moment, aby podziwiać kwitnące sakury. Niestety uczniowie w kraju Kwitnącej Wiśni nie cieszą się długim odpoczynkiem od szkolnych obowiązków – przerwa trwa zaledwie dwa tygodnie. Na szczęście przerwa międzysemestralna trwa cały sierpień.
Author: Tomek

Dodaj komentarz