praktika

Kupił lustrzankę, użył jej dwa razy – powszechne zjawisko

Profesjonalny sprzęt fotograficzny, którego przykładem są lustrzanki cyfrowe to narzędzie zawodowych fotografów. Firma canon znacznie przyczyniła się do spopularyzowania lustrzanek nagrywających filmy wideo w genialnej jakości, dlatego wielu amatorów i zawodowców filmuje przy ich użyciu, porzucając tym samym dużo droższe kamery. Zjawisko, do jakiego chciałbym się odnieść, jest chwilowe zauroczenie lustrzankami, które zwykle kończy się po dwóch do trzech użyciach. Byłem świadkiem zakupu drogiego sprzętu, który posłużył mojemu przyjacielowi dosłownie raz. Dlaczego młodzi ludzie kupują tak drogi sprzęt, po czym przestają z niego korzystać?

1. Nie radzę sobie z ustawieniami. To pierwszy argument, który szybko odstrasza ludzi, którzy nie lubią się uczyć. Żeby robić artystyczne zdjęcia, należy przyłożyć się do nauki ustawień sprzętu w najróżniejszych sytuacjach.

lustrzankę
źródło: http://foter.com/

2. Potrzebuję lepszego obiektywu. Nie jest prawdą, że amator nie może osiągnąć dobrych wyników na obiektywie typu KIT. Wszystko jest możliwe, tylko trzeba nauczyć się go używać. Argument, że bez wysokiej klasy obiektywy nie da się robić artystycznych i wyraźnych zdjęć jest brednią.

szkło
źródło: http://foter.com/

3. Inwestycja w oświetlenie, mikrofon i filtr. Nie ukrywam, że lustrzanka to skarbonka dla zaawansowanych. Bez dobrego światła nawet dobry obiektyw nie da sobie rady. Dlatego filmując w domu, należy zainwestować w softbox. A przy chęci nagrywania dźwięki warto kupić mikrofon marki Rode, by podnieść jakość audio.

slr
źródło: http://foter.com/

4. Nie mam gdzie filmować/fotografować. Jeden z bardziej nierozsądnych argumentów. Wysokiej jakości zdjęcia i naukę fotografii można szlifować nawet w domu. Oczywiście, jeżeli interesują was tylko portrety warto odezwać się do znajomych. Krajobrazy wymagają byście, wyszli z domu. A makro potrzebuje dobrego światła i odpowiedniego obiektywu, by uchwycić obiekt w najwyższej jakości. To wszystko da się zrobić małym kosztem. Trzeba tylko trochę zaangażowania.

lustrzankę
źródło: http://foter.com/
Author: Tomek

Dodaj komentarz