Kwietniowe prace ogrodnicze

Kwietniowe prace ogrodnicze

Posiadacze ogrodów i działek – pora się obudzić. Kwiecień to miesiąc, w którym prac ogrodowych jest wyjątkowo sporo. To moment, w którym trzeba działać na kilku frontach naraz – sprzątać, przekopywać, sadzić i podlewać. Zobaczmy jakie prace w ogrodzie czekają nas w tym miesiącu.

Kwietniowe prace ogrodnicze

  1. Nieco cieplejsze dni powinniśmy wykorzystać, aby nieco uporządkować cały ogród po zimie. Przede wszystkim trzeba zdjąć zimowe okrycia z roślin. Uprzątnąć grządki i trawnik z gałęzi, resztek roślin i zimowych śmieci. Przy okazji spulchnijmy glebę.
  2. W kwietniu powinniśmy także zająć się rozmnażaniem bylin kwitnących jesienią oraz późnym latem. Pomału możemy już wysadzić niektóre rośliny. Lewkonie, lwie paszcze, złocień oraz bratki zniosą bez trudu drobne kwietniowe przymrozki.
  3. To też idealny moment, aby dokończyć cięcie drzew. Śliwa, brzoskwinia oraz morela są drzewami wrażliwymi na uszkodzenia związane z bardzo niskimi temperaturami, najlepiej docinać je właśnie na początku wiosny.
  4. Nie zapomnijmy o naszych trawnikach! Trzeba się zająć jego oczyszczeniem (przyda się nam tutaj wertykulator), porządnym nawożeniem oraz obfitym podlewaniem. W kwietniu trawy rosną na tyle szybko, że jeszcze przed długim, majowym weekendem zdążymy wykonać pierwsze koszenie.

    Kwietniowe prace ogrodnicze

  5. Pora także zając się grządkami warzywnymi. Już na początku miesiąca możemy wysiać roszponkę (zbierzemy ją już po dwóch miesiącach). W połowie kwietnia warto zasadzić rozsady cebuli i zasiać szpinak. Koniecznie posadźmy też marchew, rzodkiewki oraz pietruszkę, pasternak i bób.
Author: Tomek

Dodaj komentarz