Wielkanocny klimat

O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkiej Nocy powiedziano już chyba wiele. Zazwyczaj w dyskusjach Wielkanoc wypada jako to święto nieco gorsze, mniej nastrojowe, mniej poruszające serca i zdecydowanie mniej klimatyczne. Umiejscowione gdzieś pomiędzy zimowymi feriami a długim majowym weekendem nie cieszą nas aż tak bardzo jak te grudniowe. Najwyższa pora to zmienić i docenić Wielkanoc odpowiednim wystrojem domu oraz stołu.

  1. Kwiaty cięte doskonale nadają się nie tylko dla podkreślenia odświętności ale i wiosennego charakteru tego święta. Żonkile, frezje oraz gałązki bazi stworzą urocze bukiety. Pokusić się można także o wiosenną „choinkę – wystarczy tylko kilka świeżych gałązek przyozdobić wiszącymi pisankami oraz kurczaczkami.

    Wielkanocny klimat

  2. Stół udekoruj serwetkami wyciągniętymi z babcinej szuflady – haftowane lub wykonane na szydełku serwety będą bardzo szczególną ozdobą. No i w końcu będzie okazja,żeby użyć sentymentalnych pamiątek po przodkiniach.
  3. Niech królują kolory pastelowe, wiosenne – najlepiej zielone i żółte. Dzięki temu będzie radośnie i świeżo.
  4. Skoro już o babci mowa – nie ma świąt bez zapachu i smaku babcinej drożdżówki. Drożdżowa babka wykonana według babcinej receptury, ozdobiona cytrynowym lukrem (oczywiście domowym) ma nie tylko niepowtarzalny smak ale i jest niekwestionowaną ozdobą stołu.
  5. Poszalej z ozdobnymi figurkami oraz zawieszkami zajączków, kurek i motyli. Sprawdzą się tutaj równie dobrze zarówno te wykonane z porcelany lub drewna, jak i te pluszowe. A może wykonać kilka takich ozdób samodzielnie?

    Wielkanocny klimat

Dodaj komentarz