roślin

Łóżko i poduszka ważniejsze od pozycji spania?

Zmęczony po pracy człowiek nie zdaje sobie sprawy w jakiej pozycji spać, by rano obudzić się wypoczętym. Zmęczony długim siedzeniem przed komputerem lub telewizorem często zasypia w niespodziewanym momencie. Pobudka po takim wieczorze nie zawsze jest miła i komfortowa. Skurcze, ból w dolnym odcinku kręgosłupa lub zatamowanie krążenia w jednym z ramion, które później wprowadza nas w krótki stan paniki to norma. Czy można kontrolować ułożenie ciała przez całą noc i czy w ogóle jest sens to robić?

Nie ma idealnej pozycji

spanie
źródło: https://pixabay.com/

Nie istnieje najzdrowsza pozycja do spania, która pozytywnie wpływałaby na każdą część ludzkiego ciała. Nawet polecane przez lekarzy, spanie na boku, niesie za sobą wady, jakimi są drętwienia rąk i napięcie karku oraz szyi przy braku właściwej poduszki. Kolana także mogą narzekać na takie ułożenie, ponieważ muszą być blisko siebie i często dochodzi do tarcia oraz niekomfortowego zgniecenia. Najgorszą dla mężczyzny pozycją snu jest ta, w której leży się na plecach. Bezdech senny, chrapanie oraz nadwyrężanie odcinka lędźwiowego gwarantowane. Mimo tego spanie na plecach to najbezpieczniejsza pozycja do spania, wyprzedzająca nawet popularne ułożenie boczne. Najgorzej ze wszystkich wypada leżenie na brzuchu, które doprowadza najmniej tlenu do mózgu i tworzy fizyczne obciążenie na narządy wewnętrzne. A przecież sen ma być dla nich czasem odpoczynku i regeneracji.

Ten adres wizualizuje i podsumowuje dobre i złe strony każdej pozycji: http://zwierciadlo.pl/zdrowie/najlepsza-pozycja-do-spania-ale-czy-najzdrowsza

Poduszka i łóżko, które zmieniają wszystko

spanie
źródło: http://foter.com/

Wszystko, co napisałem wyżej traci sens, gdy wyłożymy odpowiednie fundusze na zakup nowego materaca i specjalnie wyprofilowanej poduszki. To z ich pomocą dowolna pozycja, w której zasypiamy, może zmienić się na znacznie bezpieczniejszą. Mówi się, że człowiek powinien spać na twardym, bo to zdrowe dla kręgosłupa. Twarde nie znaczy kamień, od którego robią się siniaki i odleżyny. Materac nowej generacji wykonany jest z materiału, który potrafi dostosować się do kształtu naszego ciała i zredukować napięcie w miejscach dużego nacisku. Biodra oraz barki tworzą największy nacisk na powierzchnię łóżka. Uzupełnieniem ergonomicznego materacu jest poduszka. Gwarantuję, że widzieliście jak powinna wyglądać zdrowa poduszka. Z boku jej kształt przypomina wydłużoną cyfrę osiem. Wykonana jest z materiału, który zawsze wraca do swojej poprzedniej formy i daje najlepsze zabezpieczenie dla mięśni karku i kręgosłupa.

Mając te dwie rzeczy, nie będziecie myśleć, w jakiej pozycji spać by było zdrowo. Po prostu zaśniecie i rano obudzicie się wyspani i bez bólu. A w nocy nie będziecie budzić swoim chrapaniem małżonka lub sąsiadów.

Zobacz też:
Urządzamy sypialnię: pościel, narzuta, poduszki dekoracyjne
https://kafeteria.pl/27403,urzadzamy-sypialnie-posciel-narzuta-poduszki-dekoracyjne

Author: Tomek

Dodaj komentarz