Magnez uzupełnisz bez trudu

Z pozoru niepozorny pierwiastek – najczęściej wykorzystujemy go jako pretekst do bezkarnego wcinania czekolady. A jednak skutki niedoboru magnezu mogą być dla naszego organizmu katastrofalne.

Brak energii, podatność na zachorowania, niektóre objawy alergiczne, brak energii i zmęczenie, skurcze mięśni a nawet poronienia – to tylko niektóre z objawów i skutków niedoboru magnezu. Na szczęście, niedobór tego pierwiastka łatwo uzupełnić.

Magnez – w szklance i na talerzu

Najbardziej naturalnym sposobem uzupełnienie niedoborów magnezu jest odpowiednio zbilansowana dieta. Żeby funkcjonować prawidłowo, ludzki organizm potrzebuje około 24 gramów magnezu na dobę – taką ilość bez trudu możemy mu dostarczyć wraz z pożywieniem.

Dieta bogata w magnez powinna opierać się przede wszystkim na produktach takich jak orzechy (najbardziej bogate w Mg są orzechy nerkowca oraz włoskie), jarmuż i szpinak, soczewicę, kaszę gryczaną oraz migdały i botwinę. Idealnym uzupełnieniem codziennej diety będzie też woda mineralna – warto wybierać średnio zmineralizowaną (te o niskiej zawartości minerałów często nie mają nic wspólnego z ujęciami wód mineralnych).

Magnez B6 z apteki

Dodatkowym wsparciem są suplementy magnezu, które bez trudu kupimy w każdej aptece. Tutaj warto zwracać uwagę na formę magnezu zawartą w suplemencie – taką, która jest łatwo przyswajalna dla naszego organizmu. Koniecznie wybierajmy też suplementy zawierające zarówno magnez, jak i witaminę B6 ponieważ tylko w takiej postaci magnez będzie wchłaniany. Witamina B6 ułatwia także magazynowanie tego pierwiastka.

Źródło: https://www.doppelherz.pl


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz