choroba

Maskowanie objawów przeziębienia i grypy – wyzdrowieć w jeden dzień

Choroba sprawiła, że wyglądasz jak siedem nieszczęść? Masz ważne spotkanie i musisz prezentować się nienagannie? Może wygłaszasz jutro przemówienie a zatkany nos i objawy grypy rujnują twój wokal? Pierwsze objawy choroby stresują nas, gdy przypadają na ważny dla nas dzień. Czy możliwe jest ich złagodzenie lub nawet wyzdrowienie w jeden dzień, tak by nikt nie domyślił się, że jesteśmy niedysponowani?

Szybkie i skuteczne odtykanie nosa

W leczeniu chorób sezonowych i łagodzeniu ich objawów w tempie ekspresowym nie pomoże magiczna sztuczka a nauka. Nawet ona ma ograniczenia czasowe, które możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwsza grupa to metody działające błyskawicznie i krótkotrwale. Druga wymaga więcej czasu na leczenie, przy czym efekt jej zastosowania wydaje się skuteczniejszy przez dłuższy czas.

eukaliptus
źródło: https://pixabay.com/

Jeżeli macie przynajmniej połowę dnia, to zagospodarujcie sobie dwa razy po 15 minut na wdychanie pary wodnej. Ta metoda odtykania przegrody nosowej działa i utrzymuje efekt nawet przez kilka godzin. Istotne jest, by do wody dodać sól oraz zioła słynące z właściwości nawilżających śluzówkę. Bezapelacyjnie najlepszy jest liść eukaliptusa.

Druga znacznie szybsza metoda, której skuteczność bywa różna, oparta jest o farmaceutykę. Żeby odetkać nos i łagodzić objawy przeziębienia wypisane na naszej twarzy, należy zastosować maść z kamfory, olejku eukaliptusowego oraz levomentolu. W Polsce sprzedaje ją marka Vicks (http://www.vicks.pl/pl-pl) w 50 i 100 gramowych pojemnikach. Według producenta odetkany nos może utrzymać się nawet przez 8 godzin od posmarowania. Problem w tym, że smarować należy okolice ciała, które są oddalone od twarzy. Maść bowiem, paruje powoli, reagując z ciepłem ciała. Efekt może dać także posmarowanie górnej części mięśnia czworobocznego pleców. Wdychanie maści pozwoli skutecznie złagodzić objawy zatkanego nosa w sytuacji kryzysowej.

Wyglądasz jakoś niewyraźnie

przeziębienia
źródło: https://pixabay.com/

Twoja twarz jest niewyraźna jak rozpikselowana postać z retro gier komputerowych? Odczuwasz niemal wszystkie objawy grypy? Łagodzenie objawów grypy jest procesem kilkudniowym, który można skrócić dzięki połączeniu medycyny naturalnej i współczesnej farmaceutyki. Popularne w aptekach preparaty z paracetamolem i fenylefryny występujące w formie saszetek do rozpuszczenia w wodzie mogą przynieść niemal natychmiastowy efekt pobudzenia. Reklamy telewizyjne, w których ludzie pijący preparaty na grypę po chwili wstają niemal zdrowi i idą do pracy, nie okłamują widza tak, jakby można się było tego spodziewać. Efekt ich działania jest kilkugodzinny. Należy zastosować przynajmniej 2-3 saszetki w ciągu doby. Zdrowszym podejściem będzie uzupełnienie jednej saszetki mieszanką czosnku, prawdziwego miodu i wyciśniętej cytryny oraz imbiru w napoju, którego smak pozostawi cierpki język i grymas na twarzy. Takie połączenie najskuteczniejszych naturalnych antybiotyków i witaminy C pomoże zwalczyć chorobę w czasie znacznie krótszym i to bez antybiotyków od lekarza rodzinnego.

Author: Tomek

Dodaj komentarz