materac memory w pokoju

Materac memory – sposób na zdrowy i spokojny sen

Sen jest jedną z najważniejszych potrzeb biologicznych organizmu, bez których człowiek nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo. Odpowiednia ilość snu każdej doby pozwala na właściwą regenerację ludzkiego ciała. Aby nasz sen był w pełni zdrowy musimy zadać o jego wysoki komfort m.in. poprzez zakup odpowiedniego materaca.

Wpływ materaca na nasze zdrowie

W łóżku spędzamy znaczną część naszego życia, dlatego zakup dobrej jakości materaca jest naprawdę bardzo ważną, życiową inwestycją, na której nie warto oszczędzać. Materac na którym śpimy musi mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Kiedy budzimy się z bólem pleców, zmęczeni, czy cali obolali, warto sprawdzić jak wygląda nasze łóżko. Materac powinien zapewniać właściwe podparcie całemu układowi szkieletowemu. Nie może być, ani zbyt miękki, gdyż ciało będzie się zapadać, ani zbyt twardy – bowiem nie zapewni dobrego podparcia naszemu ciału. Nieodpowiednia powierzchnia do spania sprawia, że mięśnie w trakcie snu pracują i są napięte, a przez to nie mają możliwości regeneracji. Stąd też pojawiają się bóle mięśniowe i kręgosłupa, nawet u bardzo młodych osób. Aby sen był zdrowy, a do tego wygodny warto kupić materac z pamięcią kształtu, który jest wypełniony specjalną substancją tzw. pianką memory.

pianka memory

Pianka memory i jej zalety

Wyżej wspomniana pianka, to wynalazek NASA, który powstał z myślą o astronautach w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Najważniejsze zalety pianki memory, to bardzo wysoka elastyczność oraz odporność na nacisk. Ponadto, materiał ten bardzo łatwo dostosowuje się do kształtu ciała i jest niezwykle wytrzymały. Materac memory jest doskonały dla alergików, bowiem posiada przewiewną strukturę, która zapobiega gromadzeniu się wilgoć i ciepła, które wpływają na rozwój roztoczy, bakterii czy pleśni. Kolejną zaletą takich materaców jest amortyzacja wstrząsów, którą docenią zwłaszcza pary. Pianka memory pochłania ruch, dlatego nasz sen nie będzie zakłócony, przez poruszanie się dzielącego z nami łóżko partnera.

Materac memory – jaki wybrać?

Chcąc odmienić sypialnię i poprawić jakość snu należy wybrać materac z pamięcią kształtu, bardzo wysokiej jakości. W końcu tak jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy, a taki produkt sprawia, że sen będzie wyjątkowo wygodny. Inwestycja w materac memory, to również inwestycja w swoje zdrowie, którego wartości przecież nie da się ocenić. Dobry jakościowo produkt posłuży nam przez bardzo długie lata, codziennego użytkowania, podczas których będziemy mogli cieszyć spokojnym i zdrowym snem. Zastanawiając się nad zakupem, nowego materaca warto zapoznać się z ofertą maki Tempur. Ten producent, od lat jest liderem sprzedaży materacy mamory, które spełniają niezwykle rygorystyczne normy określone przez NASA oraz Fundację Kosmiczną. Produkty marki Tempur, czyli szeroka gama materacy i poduszek, cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów na całym świecie. O prozdrowotnych zaletach materacy z pamięcią kształtu Tempur, produkowanych z pianki memory szerzej dowiemy się z tego artukułu: https://sekrety-zdrowia.org/sekret-wypoczynku-materac-memory/.

materac memory na łóżku

 

Author: Redakcja

Dodaj komentarz