płytki tarasowe

Płytki tarasowe – praktyczny pomysł na przestrzeń wokół domu

W wielu współczesnych domach z ogrodem taras stanowi miejsce relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu, a także ucieczki od nadmiaru codziennych obowiązków. W ciepłe, słoneczne dni staje się natomiast centrum życia rodzinnego oraz towarzyskiego. W otoczeniu pachnących kwiatów czy bujnej roślinności można usiąść w fotelu, wypić kawę, zjeść obiad w gronie najbliższych lub urządzić grilla z przyjaciółmi. Oryginalnie urządzony taras coraz częściej jest elegancką wizytówką domu.

Niekorzystne warunki atmosferyczne

Reprezentacyjny charakter tarasu podkreślą nie tylko stylowe meble i dodatki, ale również oryginalna podłoga. Niestety każdego dnia poszczególne elementy wykończenia tarasu narażone są na działanie różnorodnych czynników atmosferycznych. Silne promienie słoneczne, zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura, deszcz czy wiatr często niszczą przede wszystkim posadzkę. W takiej sytuacji warto zainwestować w materiały wysokiej jakości. Współczesny rynek oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym podłoga na tarasie będzie pięknie wyglądała przez długie lata. Doskonale sprawdzają się płyty tarasowe, które cieszą się ogromną popularnością, zarówno wśród architektów czy projektantów, jak i amatorów.

Eleganckie płyty tarasowe

Płyty tarasowe są przede wszystkim wytrzymałe, antypoślizgowe i odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych i środków czyszczących, a przy tym eleganckie, estetyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki naturalnej kolorystyce i oryginalnym wzorom stanowią piękną ozdobę każdego domu. Dodatkowym atutem płyt tarasowych jest atrakcyjna cena oraz szybki i nieskomplikowany montaż. Szeroki i bogaty wybór różnorodnych formatów, kształtów, wzorów, faktur i kolorów pozwala na dopasowanie płyt do wymiarów konkretnego tarasu oraz zrealizowanie oryginalnych pomysłów. Płyty tarasowe można bowiem układać, zarówno na gruncie, jak i wylewce betonowej. Obecnie największą popularnością cieszą się płyty betonowe o regularnych kształtach, czyli kwadratowe i prostokątne o wymiarach: 60×30, 60×60, 60×45, 40×40 czy 30×30. Dostępne są również znacznie większe rozmiary: 80×80 i 100×60, dzięki czemu każdy może tworzyć własne, niepowtarzalne aranżacje.

Płytki tarasowe - praktyczny pomysł na przestrzeń wokół domu

Płyty tarasowe spójne z elewacją

Płyty tarasowe powinny być przede wszystkim dopasowane stylem i kolorem do elewacji domu, dzięki czemu będzie tworzył spójną całość z budynkiem i jego otoczeniem. W ofercie poszczególnych producentów znajdują się między innymi płyty tarasowe:

  • z surowego betonu imitujące beton architektoniczny;
  • imitujące stare drewno, poddawane działaniu wody i wiatru;
  • z wyeksponowanymi szlachetnych kruszywem
  • o strukturze naturalnego kamienia.

Kryteria wyboru

Przy wyborze płyt tarasowych szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na estetykę, ale również na:

  • właściwości mrozoodporne;
  • nasiąkliwość płyt (nie powinna przekraczać 6%);
  • twardość (zalecana od 6 – 8 stopni w skali Mohsa).

Płyty tarasowe stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o wyjątkowym miejscu do odpoczynku i relaksu.

Zaciekawieni? Koniecznie zajrzyjcie też do tego artykułu: https://www.semmelrock.pl/warto-wiedziec/porady-eksperta/cechy-uzytkowe-produktow-tarasowych-marki-semmelrock-poznaj-nasza-klasyfikacje/

Author: Redakcja

Dodaj komentarz