mom w słoiczkach Gerber?

mom w słoiczkach Gerber?

I znowu w sieGerber MOM w słoiczkachci zawrzało: „mom w słoiczkach Gerber”! Oczywiście wiele osób zamiast sprawdzić źródło danej informacji, bezwiednie powiela fałszywe informacje w sieci. Takie szkodliwe virale robią wiele złego: nie tylko nadwerężają reputację danej marki, ale także niszczą zaufanie rodziców do określonych produktów, w których od lat gustują kolejne pokolenia maluchów.

Czym jest MOM?

MOM to skrót od „mięsa oddzielanego mechanicznie”, czyli specjalnie przetworzonego mięsa. Niestety, mom kojarzy się większości z taniością i bylejakością, czyli takim mięsem, gdzie można znaleźć błony, chrząstki, ścięgna oraz fragmenty skóry (które często trafiają do parówek i tanich wędlin). Jednakże zapomina się, że produkcja jedzenia dla dzieci wygląda całkowicie inaczej niż ta dla dorosłych! Normy kontrolne i jakościowe są ponad 100 razy bardziej rygorystyczne, dlatego nie sposób znaleźć złej jakości mięsa w słoiczkach. Poza tym gdyby faktycznie takie mięso pojawiło się w produktach dla dzieci, już dawno państwowe komisje sanepidu wycofałyby wadliwy towar ze sklepowych półek.

Co na to Gerber?

Gerber
Dany baner reklamujący markę Gerber

Firma wydała oświadczenie, iż faktycznie, dwa produkty z ich oferty zawierają w swoim składzie mom, jednak dotyczy to wyłącznie drobiowych korpusów, które zostały przerobione w ten sposób, by posiadały odpowiednią konsystencję dla kilkumiesięcznych dzieci. Każdy produkt spełniał wszystkie krajowe i europejskie normy, żaden też nie wpłynął negatywnie na zdrowie maluchów. Aby rodzice nie mieli żadnych wątpliwości, Gerber zdecydował się wycofać dwa rodzaje słoiczków, aby nie wzbudzać ewentualnych podejrzeń lub wątpliwości (chociaż po zbadaniu ich jakość nie wykazała żadnych uchybień, czyli wszystko było w normie). Krótko mówiąc: mom w słoiczkach to już przeszłość.

Jak wygląda produkcja gotowych posiłków?

Dziecko na trawie
Każda firma dba o wysoką jakość produktów dla dzieci.

Nie bez powodu marka Gerber od lat cieszy się bardzo dobrą renomą wśród milionów rodziców na całym świecie. Firma wykorzystuje wyłącznie produkty pochodzące z ekologicznych gospodarstw, gdzie w naturalny sposób hoduje się zwierzęta i uprawia ogrodnictwo bez użycia szkodliwych oprysków i innych chemikaliów. Zanim dany towar trafi do fabryki, musi przejść wiele badań pod względem jakości. Do przygotowywania gotowych posiłków używa się świeżych, najwyższej klasy produktów. Są one bezpieczne dla dzieci, dlatego po gotowe słoiczki można sięgać bez żadnych obaw.

Author: Tomek

Dodaj komentarz