zrób więcej

Monitor z funkcją tunera TV – pięć powodów by go mieć

Czy telewizja umarła i nie ma nic do zaoferowania dzisiejszym milenialsom? Pokolenie ludzi urodzonych między rokiem 1980-94 dorastało w czasach rozwoju szeroko pojętych mediów, internetu i pirackich multimediów. Część z nich porzuciła telewizję, natomiast druga chętnie sięga po szeroką ofertę kanałów satelitarnych, które wciąż dostarczają więcej wydarzeń sportowych na żywo, najnowszych filmów i seriali tuż po premierze oraz programy rozrywkowe i popularnonaukowe najwyższej jakości. Oglądają ją na nowych telewizorach Full HD i 4K lub korzystają z hybrydy monitora 24 cale z funkcją telewizora. Monitory komputerów stacjonarnych mają kilka niewątpliwych zalet, które powodują, że lepiej używać ich jako hybrydy niż telewizorów. W końcu każdy telewizor można podłączyć do komputera wejściem HDMI, ale nie jest to optymalne rozwiązanie z kilku powodów, które przedstawię niżej jako zalety monitora z tunerem TV.

 1. Idealny rozmiar dla odległości 1 metra. Średnio 50 centymetrów wynosi odległość twarzy od monitora. Zarówno podczas grania, jak i oglądania i pracy przy komputerze stacjonarnym liczy się komfortowe objęcie wzrokiem całego ekranu. Rekomendowana wielkość monitora to od 22 do 26 cali. Średnio wychodzi 24 cale.

  monitor
  źródło: http://foter.com/
 2. Cena za matrycę IPS Full HD. Taniej wychodzi zakup monitora hybrydowego niż telewizora z matrycą o szerokich kątach i wysokim kontraście.

  monitor
  źródło: http://foter.com/
 3. PIP to funkcja oglądania filmu w oknie monitora, które znajduje się w rogu ekranu. Możemy pracować lub grać mając stały wgląd na przykład w wiadomości lub ulubiony serial. Funkcja dla ludzi z podzielnością uwagi.

  surfer
  źródło: http://foter.com/
 4. Do małego salonu, sypialni lub lokum studenta.

  domek
  źródło: http://foter.com/
 5. Złącze na każdą okazję. Od starego DVI po najnowsze HDMI a także wejście USB z funkcją odtwarzania pilików. To jedna z cech monitorów z tunerem TV.

  złącza
  źródło: http://foter.com/
Author: Tomek

Dodaj komentarz