wypoczynek na nartach

Narty w Val di Sole również dla początkujących!

wypoczynek na nartachCzy początkujący mogą jeździć na narty tylko do polskich kurortów, aby tam stawiać pierwsze kroki? Oczywiście, że nie! Obecnie wiele osób planujących naukę jazdy na nartach decyduje się na zagraniczne wyjazdy. Powodzeniem cieszy się przede wszystkim włoska Dolina Słońca – Val di Sole!

Co czyni włoską Dolinę Słońca tak wyjątkową?

Włoskie kurorty narciarskie od lat przyciągają amatorów białego puchu, którzy mówią, że panujące tam warunki są naprawdę doskonałe. Świetnie przygotowane trasy, nowoczesne wyciągi, rozbudowana infrastruktura – to wszystko powoduje, że wyjazdy narciarskie do Włoch bardzo chętnie wybierane są również przez Polaków.

Val di Sole, czyli Dolina Słońca, jest regionem, który cieszy się największym powodzeniem wśród narciarzy. Swoją popularność zawdzięcza ona nie tylko idealnym warunkom do szusowania po białym puchu, ale również specyficznemu mikroklimatowi, który powoduje, że śnieg utrzymuje się tu przez długi czas.

Dlaczego warto uczyć się jeździć na nartach we Włoszech?

Włoska Dolina Słońca może być znakomitym wyborem nie tylko dla osób, które mają już doświadczenie w jeździe na nartach. Również jest świetna dla początkujących narciarzy, na których czeka tam rozbudowana gama usług.

W kurortach w Val di Sole można korzystać z różnorodnych tras narciarskich, również takich, które przeznaczone są dla osób początkujących. Są one niezbyt skomplikowane, ale zapewniają wspaniałe warunki i przy tym przepiękne widoki. Dzięki nowoczesnym wyciągom na stoki można dostać się bardzo łatwo i szybko.

Na uwagę zasługuje również szeroka gama dostępnych usług dla narciarzy, między innymi działające na miejscu liczne sklepy narciarskie, serwisy, wypożyczalnie, a także szkółki przeznaczone dla początkujących.

Szkółki narciarskie w Val di Sole – również po polsku

Osobom początkującym, wybierającym się na narty Val di Sole oferuje możliwość skorzystania ze szkółek narciarskich. Zapewniają one pomoc w nauce na nartach zarówno dzieciom i młodzieży, jak i dorosłym.

Wśród dostępnych szkółek znajduj się również te organizujące zajęcia w języku polskim. To świetna propozycja dla Polaków wyjeżdżających w ten region, by aktywnie wypocząć.

Jak zorganizować wyjazd na narty do Val di Sole?

Obecnie swój wyjazd do Doliny Słońca we Włoszech można zorganizować samodzielnie. W internecie można bez problemu wybrać i zarezerwować niedrogie noclegi oraz transport.

Do skorzystania ze swoich usług zapraszają również biura podróży, które przygotowały wyjazdy dla narciarzy do różnych kurortów znajdujących się na terenie Doliny Słońca.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz