Nietypowo na Dzień Matki

Nietypowo na Dzień Matki

Co kupić na Dzień Matki? To już naprawdę mało czasu. A czas szybko mija, gdy na dworze jest ciepło i ładnie! Poniżej kilka „moich” typów, które wstawiam tu niejako dla własnej wygody – bym w nieskończoność nie musiał powielać tego samego i wielu znajomym z osobna radzić. Może nie wszystkie z tych pomysłów są nietuzinkowe, ale niektóre można nazwać co najmniej oryginalnymi…

Rękodzieło!

Można wykonać prawdziwe cuda z papieru, bibuły, gliny, szkła, kamieni – poszukaj inspiracji na własną rękę. To nie muszą być wcale rzeczy infantylne ani kiczowate. Ani takie, które po tygodniu lądują w koszu. Poniżej macie na przykład instrukcję, jak wykonać efektowne kwiaty, które nie zwiędną.

art2

Źródło: jasminengirl.blogspot.com

Kwiaty, ale nietypowe

Wiele kobiet lubi kwiaty, więc czemu je pozbawiać tej przyjemności? Widoczne poniżej, „zielone” storczyki to tylko jedna z wielu możliwości. Są jeszcze czarne i błękitne róże, Barwne frezje, „futrzaste” astry, i różne ciekawe roślinki doniczkowe. Można też zawsze (bardzie dla żartu niż na serio) kupić wyglądające na plastikowe anturium.

pokaz_obrazek.php

Słodkości

Kto powiedział, że słodycze muszą być nudne? Szczególnie jeśli będą w ładnym naczyniu, które samo w sobie tez jest prezentem?

stylowi_pl_diy-zrob-to-sam_oryginalne-zastosowanie-butelek_31800311

Źródło: nadzienojca.blog.pl

Na ścianę!

Obrazek, ale nietypowy. Nie musisz namalować go sam. Nie musisz oprawić ani w żaden inny sposób robić go własnoręcznie, chyba że umiesz i lubisz. Ale wybierz go z sercem – poświęć na to czas. Pomyśl, co się twojej mamie podoba, i co będzie dobrze wyglądało w jej pokoju, biurze lub sypialni. A może wolałaby reprodukcję albo foto plakat?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Źródło: www.strefadzieci.net

Ciekawa biżuteria

Uwaga: tak, kobiety lubią świecidełka, ale nigdy nie bierz się za kupowanie im jej, jeśli nie masz pewności co do ich gustu. Musisz wiedzieć, co się mamie podoba. Jeśli masz z tym problem, możesz zapytać ojca, brata, siostry, babcie, jej przyjaciółki – na pewno ktoś coś doradzi. A taki prezent na Dzień Matki to sama klasa – i zostanie z mamą na wiele lat.

prezent-dla-mamy-kolekcja-tous-na-dzien-matki-449-zl

Źródło: Elle

Kupon rabatowy, wejściówka, zniżka, karnet…

Choć pewnie sama ci tego nie powie, Twoja mam marzy prawdopodobnie o prezencie, który można jakoś praktycznie wykorzystać – na przykład o bilecie na koncert, zaproszeniu do restauracji dla dwojga, bonie na zakupy lub karnecie na zabiegi upiększające. Spróbuj dyskretnie podpytać, na czym jej najbardziej zależy. Taki prezent łatwo wybrać, nie trzeba go jakoś specjalnie pakować, i na pewno sprawi przyjemność – o ile kupujemy go z głową.

 

Author: Tomek

Dodaj komentarz