Niezwykły organ - wątroba

Niezwykły organ – wątroba

WątrobaCzy wiecie, że wątroba to największy ludzki organ i jako jedyny jest zdolny do samodzielnej regeneracji? Ważący blisko 1,5 kg narząd odpowiada za tak wiele ważnych funkcji i jest połączony tak wielkim systemem żyłowym z innymi organami, iż każda choroba wątroby bezpośrednio wpływa na pozostałe układy naszego ciała! To bardzo ważne, aby pamiętać o wątrobie i odpowiednio ją wspierać: nie tylko poprzez zbilansowaną i zrównoważoną dietę, ale również dzięki specjalnym ziołowym suplementom diety.

A to wszystko dzięki wątrobie!

W ciągu zaledwie 60 sekund przepływa przez nią ponad 1500ml krwi, która jest oczyszczana z wszelkich toksyn i odpowiednio odżywiana w wiele cennych składników i substancji odżywczych. Wątroba magazynuje witaminy, zdrowe tłuszcze, oraz żelazo, wytwarza białko, pomaga w termoregulacji ciała oraz w krzepliwości krwi, a także reguluje równowagę zasadowo-kwasową organizmu.  Jej nadmierna eksploatacja (ciężkostrawna dieta, brak ruchu, spożywanie dużej ilości alkoholu) powoduje, iż choroba dotyka nie tylko samej wątroby, ale całego ciała! Złe przyswajanie węglowodanów, brak filtracji krwi, niemożliwość rozkładania tłuszczy oraz amoniaku na niegroźny mocznik – to tylko jedne z nielicznych konsekwencji chorej wątroby. Niestety, wiele osób zaniedbuje ten narząd, bagatelizując pierwsze objawy uszkodzeń, w wyniku czego pacjent dowiaduje się o poważnej chorobie w bardzo zaawansowanym stadium. Jak można temu zapobiec?

wątroba
Budowa ludzkiego ciała – „liver” oznacza wątrobę

Dbaj o swoje małe laboratorium wewnątrz ciała

karczoch
Ziele karczocha

Aby jak najdłużej cieszyć się sprawną i zdrową wątrobą, warto wspomóc jej działanie dodatkowymi suplementami diety. Ale nie mogą być to pierwsze lepsze leki, których działanie opiera się na doraźnej pomocy lub też ich skład zawiera wiele sztucznych, chemicznych dodatków, które mogą dodatkowo uszkodzić organ. Najlepszym sposobem jest sięgnięcie po naturalne, znane od setek lat ekstrakty z ziół, które działają długoterminowo i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Najbardziej popularne są wyciągi z ziela karczocha (wspiera oczyszczanie ze zbędnych toksyn), korzenia ostryżu (hamuje gromadzenie tłuszczów w wątrobie), chlorelli (reguluje proces detoksykacji) oraz fosfolipidów sojowych (pomagają w regeneracji organu).

AltraNie muszą być to suplementy diety znane z pierwszych stron gazet lub radiowych reklam – dobrym przykładem skutecznego środka wspomagającego pracę wątroby jest Altra, która zawiera wyłącznie naturalne składniki i kosztuje zaledwie około 10 złotych za opakowanie. Oczywiście nie można całej pracy „zwalać” na suplementy, ponieważ bardzo ważny wpływ na stan wątroby ma nasza codzienna dieta: powinna być lekkostrawna, zawierać duże ilości warzyw i owoców. Jak ognia należy unikać wysoko przetworzonych pokarmów, używek (alkohol, papierosy, dopalacze), a także jedzenia w podejrzanych miejscach, które mogą oferować produkty wątpliwej świeżości, chociaż sam Bułhakow mawiał, iż „Druga świeżość to nonsens! Świeżość bywa tylko jedna – pierwsza i tym samym ostatnia. A skoro jesiotr jest drugiej świeżości, to oznacza to po prostu, że jest zepsuty.”

Author: Tomek

Dodaj komentarz