Nowe auta osobowe na kredyt

auta osobowe

Nowy Ford Fiesta kosztuje niecałe 37000zł!

Nie ulega wątpliwości, iż wielu Polaków nie stać na kupno dobrego samochodu prosto z salonu bez zaciągania dodatkowych zobowiązań finansowych (w banku, u znajomych i w niezależnych instytucjach). I tutaj powstaje dylemat: lepiej wziąć tańszy, używany samochód, czy też wziąć kredyt i cieszyć sie nowym autem prosto z salonu?  Okazuje się, że powielany w mediach i wśród znajomych mit o bardzo wysokich cenach renomowanych marek samochodów nie ma pokrycia w rzeczywistości. W salonie można nabyć bardzo dobre modele już za 37 000 złotych! Weźmy na warsztat auta osobowe od Forda i się o tym przekonajmy!

Auto nowe czy używane?

  Auto nowe Auto używane
Zalety -nowe, markowe części

– gwarancja producenta

– atrakcyjne pakiety OC i AC

– pewność, iż wszystko dobrze działa

– innowacyjne systemy bezpieczeństwa

– nieskazitelny wygląd

– sprzedawcy często dodają w gratisie róże akcesoria, takie jak nowe opony lub zestaw kosmetyków

– bezpłatna gwarancja

– prestiż i przyjemność

– niska cena
Wady – większa cena

– szybki spadek na wartości po 3-5 latach

– ukryte wady auta

– często po stłuczkach i wypadkach komunikacyjnych

– ukryte korozje

– wady wizualne (porysowania, obicia, wyblakły lakier)

– brak nowoczesnych systemów bezpieczeństwa

– wymaga dodatkowego zakupu opon

– trzeba wymienić filtry paliwa, powietrza oraz klimatyzacji

– trzeba wymienić wszystkie oleje na nowe

Dla mnie odpowiedź jest prosta: lepiej zainwestować nieco więcej w nowe auto osobowe niż pozornie oszczędzić i po niedługim czasie dokładać do naprawy samochodu.

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Nowe auto

Czasami wystarczy porównać cenę tego samego modelu nowego auta i jego używanego odpowiednika i może się okazać, iż różnica nie przekroczy nawet 10tys. zł! Decydując się na nowy samochód warto udać się do salonu firmowego – tam bardzo często dealerzy proponują atrakcyjne zniżki oraz system ratalny. Na przykład Ford posiada kilka ofert cenowych nowych aut: Fiestę można kupić już za niecałe 37 tys. złotych! Wymarzone cztery kółka odnajdą również miłośnicy luksusu, bowiem firma oferuje Forda Mondeo (86 900zł) i klasycznego, pożądanego przez milionów mężczyzn na całym świecie Mustanga (157 000zł). Jak widać, lepiej rozejrzeć się za cenami nowych aut niż wierzyć w stereotypowe myślenie, iż zwykłego Kowalskiego nie stać na model z salonu. Okazuje się, ze stać i to bez żadnych przeszkód! Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.ford.pl/Samochody_osobowe.

Dodaj komentarz