telewizja

Nowe kanały telewizji naziemnej. Rozczarowanie czy pozytywne zaskoczenie?

0d wprowadzenia naziemnej telewizji cyfrowej minęło kilka lat. Od tego czasu multiplex kanałów został rozszerzony tylko raz. Kilka dni temu otrzymaliśmy zastrzyk czterech nowych stacji. Niestety odebrano nam jedną, a mianowicie Eska TV. Czym charakteryzują się nowe stacje i czy warto będzie je oglądać? Oprócz tego kilka słów o przyszłości MUX 8.

Rzut oka na nowe kanały

Na początku podmiana Eski na 8TV tworzonego przez ZPR Media. To telewizja muzyczna o podobnych założeniach programowych. Znajdziemy tam wszystkie popularne teledyski muzyczne i zestawienia hitów z ostatnich dni. Oprócz tego zaserwują nam piosenki z lat 80 i 90, a także programy rozrywkowe i seriale. Te ostatnie pokrywają się z obecną ramówką Eski, czego przykładem jest „Jej szerokość Afrodyta”.

wejścia
Źródło: https://pixabay.com/

Ważniejsze z perspektywy ciekawskiego widza są cztery nowe stacje. Pierwszą z nich jest Zoom TV, którą powinniśmy kojarzyć z Grupą Onet. Programy będą tworzone właśnie ze współpracą z tym znanym portalem informacyjnym. Konkurencją dla tej stacji będzie WP1, czyli telewizja kolejnego internetowego potentata wiadomości – Wirtualnej Polski. Obie stacje zapewnią mieszankę publicystyki, wiadomości i rozrywki. Niewiele wiemy na temat Nowa TV”, której właścicielem jest wcześniej wspomniany ZPR Media. Za to Metro będące w posiadaniu Agory może zapewnić najlepsze programy publicystyczne i life-stylowe.

Wracają znani dziennikarze

Zwolnieni z TVP Maciej Orłoś, Beata Tadla czy były dziennikarz TVN Kużniar dostaną swoje programy w nowych stacjach telewizyjnych. Cieszy mnie aktywność zawodowa dwóch pierwszych dziennikarzy, ale Kuźniara nigdy nie lubiłem. Te stacje będą miały jedną z najłatwiejszych dróg do sukcesu w całej historii telewizji. Ludzie tak mocno odchodzą od telewizji, że w tym tempie za kilka lat może zacząć przynosić straty. Skoro WP i Onet chcąc wejść w ten rynek, znaczy, że widzą drogę, jaką należy podążać w przyciąganiu widzów. Szczególnie młodych ludzi.

Czekam na TVP sport

telewizji
źródło: https://pixabay.com/

I doczekam się najprawdopodobniej w roku 2017. Minister radiofonii i telewizji zapowiada rozszerzenie MUX 8 o kolejne kanały także zbliżającym się roku. TVP Sport jest jednym z lepszych kanałów dla kibiców ze względu na ramówkę, która promuje polski sport oraz emituje największe imprezy międzynarodowe od deski do deski. Gdyby udostępniono go w wakacje, każdy mógłby obejrzeć igrzyska bez żadnych ograniczeń pod względem dyscyplin, które narzuca TVP 1 i 2.

Author: Tomek

Dodaj komentarz